Primera CVT sahipleri ???

Diğer kategorilere girmeyen Nissan ve/veya farklı tüm konular hakkında
Kullanıcı avatarı
Alper DEMİR
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Diğer
Meslek: Mezun

Primera CVT sahipleri ???

Mesajgönderen Alper DEMİR » 09 Mar 2015, 04:47

Merhabalar,öncelikle sütten ağzı yanıp artık yoğurdu üfleyerek yiyen biri olarak otomatik bir araç arıyorum.6 ay içerisinde 07 model MMT corollam vardı ihtiyaçtan satıp opel vectra 2.0 CD manuel almıştım.Aşırı memnuniyetsizlikten dolayı onuda satıp çok merak ettiğim içimde kalan ford mondeo tdcı manuel bir model aldım.Çok severek aldım.Yalnız çıkardığı bazı sorunlardan dolayı aile seviyemizi aşarak bana iyi maliyetlere mal oldu.Çok şükür sorunlarımızı hallettik ama bir kere soğur ya insan o misal..
Artık performanstanda çok ödün vermeyip otomatik bir araç arama sürecine girdim.Mmt corollam km'si daha 79 bin olmasına rağmen berbat bir şanzumana sahipti iki kere şanzuman indirdim,duyanlar vardır toyotanın rezilliği diyebiliriz..Şimdi ise aklımda ya hyundai sonata 2.0 cvvt ya da primera 2.0 cvt var.Bu konu hakkında ki görüşlerinizi almak isterim.Genel anlamda pek birşey bulamadım genelde micra cvt'lerde sorun yaşayanlar çok gibi..Sormak istediklerim şunlar artık ince eleyip sık dokuma vakti geldi. :DM
-Kronik problemleri var mıdır ?
-Cvt nasıl bir şanzumandır,dayanıklı mıdır ?(Malum TR'de ortalama 150 binden aşağı primera cvt yok)
-Anlayanlar var mı yedek parça temini kolay mıdır özellikle cvt'nin tamiri mümkün mü maliyetleri yüksek mi ?
-Vites geçişleri performansı 2 ltre bir motora göre ne durumdadır.Bir dsg gibi beklemiyorum tabi(düzenli bakımlı sağlıklı bir araba için)
(+/-) yönlerini belirtirseniz çok sevinirim şimdiden herkese teşekkürler.. :DD

Ford Mondeo 03 TDCI / Trend-X CR

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Re: Primera CVT sahipleri ???

Mesajgönderen FelixCrail » 09 Mar 2015, 08:24

Mmt otomatik şanzıman değil zaten. Hayatta almayacağım bir şanzıman tipi. Şuana kadar primera otomatik şanzıman sorunu duymadım. Antalya etap nissan bu forumda iken her türlü nissan alınır. Uzakta olsa yardımcı olacaktır

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
tuncaserkan
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Micra
Meslek:

Mesajgönderen tuncaserkan » 09 Mar 2015, 10:12

Lazım olur diye linki buraya koyayım...

http://www.nissanclubtr.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=2817

Karma Dövüş Sanatları
http://www.mmaturkey.com
Resim

Kullanıcı avatarı
Alper DEMİR
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Diğer
Meslek: Mezun

Mesajgönderen Alper DEMİR » 09 Mar 2015, 12:23

Teşekkürler.. Aslında bulunduğum yerde düşündüğüm bir primera cvt var..187 binde şanzımanın komple revize edildiğini söylüyor.. Sizce guvenilmeli mi ?

Ford Mondeo 03 TDCI / Trend-X CR

Kullanıcı avatarı
FYGUVEN
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Primera
Meslek: kimyager

Mesajgönderen FYGUVEN » 27 May 2015, 21:26

Arabayı aldınızmı bilmiyorum ama bende cvt var 166 binde ve şuan arıza (uzun soluklu dur kalklarda şanzuman kendini korumaya alıyor ve 1. vitesten yukarı çıkmıyor yaklaşık 7-8 km gittikten sonra kendiliğinden düzeliyor) veriyor. servis kesinlikle cvt şanzuman tamir etmiyor ve ankara mecsan lpg li arabayı servise sokmayız dedi, şanzumanı sadece değiştiririz dediller verdikleri fiyat küfreder gibiydi 40 bin tl.
bana sorarsan cvt den uzak dur.

“Nissan Sohbet - Laf Lafı Açıyor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

oto anahtarı