Çapa makinesi

Diğer kategorilere girmeyen Nissan ve/veya farklı tüm konular hakkında
Kullanıcı avatarı
etarhan
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Çapa makinesi

Mesajgönderen etarhan » 08 Eyl 2012, 21:37

Merhaba Arkadaşlar,

Forumda hiç çapa makinesi kullanmış olan var mıdır acaba?

Benzin motorlu olabilir, ama özellikle elektrikli olanları kastediyorum.

Ve özellikle Ryobi marka almayı düşünüyorum.

Deneyimi olan arkadaşlar paylaşırsa memnun olurum.

Bu arada, "çapa makinesi de nedir yahu" diyenler olursa,
http://www.hepsiburada.com/liste/elektr ... yId=454000
adresine bakabilirler.

Palavra sıkmak kolay, marifet haddini bilmektedir...

Kullanıcı avatarı
Muhammet Murat
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Primera
Meslek:
İletişim:

Re: Çapa makinesi

Mesajgönderen Muhammet Murat » 10 Eyl 2012, 11:48

abi bana göre bu makinayı hiç alma iş yapacağını pek zannetmiyorum ha 100 150 m2 bir yerse olabilir ama yapacağın iş önemli :) kaan, general marka olabilir 10 beygirlik hem arkasına romorkta takarsın :) 1500 tl almıştım ben general marka çapa makisanını kullanması biraz yorucu çapalacağın alan, arazinin durumu devamlı kullanayım dersen elektrikliyi hiç düşünme derim abi en iyisi benzinli

Muhammet Murat Üyel
07 YS 107
KONYA / ANIT
Primera Comfort 2001 (MAZİDE KALDI)

İKİ SANİYE SONRASINA GARANTİSİ OLMAYAN HAYATIMIZ İÇİN FIRILDAK OLMAYA GEREK YOK.

Kullanıcı avatarı
etarhan
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Mesajgönderen etarhan » 10 Eyl 2012, 14:56

Cevap için çok teşekkür ederim.

Kullanacağım alan 100 metrekarenin de altında. Senede 2-3 kere toprağın üst 8-10 santimetresini çevirip yabani otları yok etmeyi düşünüyorum. Aynı işi yapmak, iki günde bir de gelip toplasan 15-20 tane çiçeği/ağacı sulamak için (toplam 30 dakika) bahçevan benden
yılda 1000 lira istiyor. Bu da benim sinirimi bozuyor elbette. Bu alete 500 lira, damla sulama tesisatına da 200 lira verirsem hiç olmazsa kendimi keriz yerine konmuş hissetmeyeceğim.

Aletin ciddi bir şey olmadığının farkındayım, ama yapılacak iş de bence ciddi bir iş değil. Bahçem Haziran Eylül ayları arasında gürültü yapmanın yasak olduğu bir yazlık sitede, o nedenle benzinliye elim gidemiyor. Dediğim gibi, altı üstü 500 lira, bir kumar oynamaya değer herhalde.

Yurt dışındaki eleştirileri okuyorum, millet bahçesini çapalamak için kullanıyor, pek de şikayetçi olan yok gibi. Bazı modellerin cıvatalarının her kullanımdan sonra gevşediğinden yakınıyorlar, sıkmak gerekiyormuş, hemen hemen o kadar. Eh dedim kendi kendime, Conilerin işine yarıyorsa bir Türk olarak neden benim işime yaramasın?

Tekrar teşekkürler,

Palavra sıkmak kolay, marifet haddini bilmektedir...

Kullanıcı avatarı
Muhammet Murat
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Primera
Meslek:
İletişim:

Mesajgönderen Muhammet Murat » 10 Eyl 2012, 16:17

kesinlikle tavsiye ederim abi o zaman yevmiyeli adam tutsan 4 gün çalışsa 400 tl eder. bir çapa makinası fiyatı abi hiç durma derim civata gevşeme konusunda sonuna kadar katılıyorum abi geçen hafta 2 tane kesicini kaybettim :( bışkı motoru, çapa motoru, ot kesme motoru, ne ararsan aldık abi bizimde 2000 m2 meyve ağaçları olunca yavaş yavaş öğrendik işte hele senin gibi en iyisini yapar

Muhammet Murat Üyel
07 YS 107
KONYA / ANIT
Primera Comfort 2001 (MAZİDE KALDI)

İKİ SANİYE SONRASINA GARANTİSİ OLMAYAN HAYATIMIZ İÇİN FIRILDAK OLMAYA GEREK YOK.

“Nissan Sohbet - Laf Lafı Açıyor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 76 misafir

oto anahtarı