Harici Navigasyonlar

Diğer kategorilere girmeyen Nissan ve/veya farklı tüm konular hakkında
Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Harici Navigasyonlar

Mesajgönderen FelixCrail » 23 Eyl 2012, 13:21

Yeni Nissan'ların bazılarında iyi kötü navigasyon özelliği var. ama eskiler dahil olmak üzere bir çoğunda hala navigasyon yok. artık günümüzde bir ihtiyaç olan bu cihazları limitlerinin sonuna kadar kullanmak ise bizim araştırma hevesimize kalmış bir durum :)

ben yaklaşık 3 senedir harici bir navigasyon cihazı kullanıyorum. alırken tek dikkat ettiğim nokta harita desteğinin zengin olduğu IGO yazılımlı bir cihaz almak oldu. görünürlüğün kolay olması açısından 5" bir cihaz almıştım. ama hemen hemen herkes gibi aç gözlülük yapıp almışken TV özelliği de olsun diyip TV Tunerli bir model aldım ama bugüne kadar kaç defa tv izledin diye sorarsanız toplasan 3-4 ü geçmez diyebilirim rahatlıkla :D

cihazı aldığımda IGO'nun Amigo sürümü vardı içinde. bu program beni kapıya kadar değil de sokağa caddeye kadar götürüyordu. biraz araştırma ve sabırla daha detaylı sürüm olan Primo'yu yüklemeyi başardım. yolda giderken yol tabelaları cihaz ekranında da çıkmaya başladı. kapı numarasına kadar gider oldum. bir çok ek özellik aktif hale geldi cihazda. demem o ki elinde harici navigasyon cihazı olanlar cihazın şuanki özellikleri ile yetinmesinler. elinizdeki cihaz size şuankinden daha fazlasını verebilir. bu konu altında cihazlarımızı geliştirme yöntemlerini/uygulamalarını paylaşabiliriz.

bunlar güncelleme sonrası bende ortaya çıkan değişimler. (resimler kendi cihazıma aittir)

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator

Re: Harici Navigasyonlar

Mesajgönderen FelixCrail » 23 Eyl 2012, 13:27

bu da eklediğim diğer bir özellik. harita üzerinde belirlediğim markaların şubelerinin logoları görsel olarak gösterilmekte. mesela benzinciler, yemek yeme yerleri, marketler, araç servisleri vs

Resim

Resim

Resim

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe

Kullanıcı avatarı
Muhammet Murat
Platin Üye
Platin Üye
Meslek:
İletişim:

Mesajgönderen Muhammet Murat » 23 Eyl 2012, 22:36

aynen hocam bazı şeylerden korkmamak lazım yeni özelliklerin keşfetmek güncellemek lazım teşekkürler bilgi için

Muhammet Murat Üyel
07 YS 107
KONYA / ANIT
Primera Comfort 2001 (MAZİDE KALDI)

İKİ SANİYE SONRASINA GARANTİSİ OLMAYAN HAYATIMIZ İÇİN FIRILDAK OLMAYA GEREK YOK.

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator

Harici Navigasyonlar

Mesajgönderen FelixCrail » 23 Eyl 2012, 22:45

Az once 1.2 versiyonunu kullandigim programin 2.0.1 olan versiyonunu buldum netten. Yukledim ama uyduya baglantisini saglayamadim. Onu cozmeye ugrasiyorum suan. Bu surum ile yeni birkac ozellik daha gelmis. Hatta trafik durumu bilgisinin de menude oldugunu gordum ama calisiyormu denemem lazim

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe

Kullanıcı avatarı
Karacabeg
Platin Üye
Platin Üye
Meslek: Makine Mühendisi

Mesajgönderen Karacabeg » 27 Eyl 2012, 10:41

trafik durumunu kullanabilmek için sanırım harici bir anten,kablo olması lazım diye biliyorum ben.

Ahmet Kenan
2007 Primera Tekna

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator

Harici Navigasyonlar

Mesajgönderen FelixCrail » 27 Eyl 2012, 12:39

Muhtemelen bi eklenti olmasi gerekir. Telefonda internet oldugu icin bilgiyi netten aliyor mesela (yandex haritalar uygulamasi buna ornek)

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe

“Nissan Sohbet - Laf Lafı Açıyor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 107 misafir

oto anahtarı