Üye eksikligi hakkında...

Diğer kategorilere girmeyen Nissan ve/veya farklı tüm konular hakkında
mastertech
Administrator
Administrator
Otomobil: Navara
Meslek: Nissan Servis

Üye eksikligi hakkında...

Mesajgönderen mastertech » 18 Oca 2012, 11:44

Arkadaslar bildiginiz gibi bu site insanların bilinçlenmesini saglamak, aradıkları ve merak ettikleri soruların cevabını ve sorunlarına destek olmak amacıyla kuruldu.Tabikide sitemizde eksikliklerimiz var ancak en büyük eksikligimiz üye sayımızın az olması ve günlük yeni mesaj gönderme oranımızın çok düşük olmasından kaynaklandığını düşünüyorum.Arkadaslar bildiginiz gibi bu site hepimizin ve bunu daha iyi yerlere taşımak siz degerli üyelerimizin ve biz yöneticilerin gayretleriyle olacagını bilmeliyiz.Arkadaslar lütfen nissan aracı olsun olmasın nissana ilgi duyan ve bu işle ilgilendigini düşündügünüz tüm cevremizdeki arkadaslarımıza dostlarımıza sitemizi tavsiye edelim ve kullanıcı sayımızın artmasını hepbirlikte sağlıyalım.Saygılarımla...

Kullanıcı avatarı
Muhammet Murat
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Primera
Meslek:
İletişim:

Re: Üye eksikligi hakkında...

Mesajgönderen Muhammet Murat » 26 Haz 2012, 23:11

sayın adminim bu konuda yeni üye olan kişilerin en az 5 tane belli başlı konulara cevap yazmadan yeni konu açayacaklarını aktif edersek daha iyi olur diye düşünüyorum. Ve 1 seneye kadar şuna inanıyorum ki site dahada iyi olacaktır. Yeni üye olan kişi sorusunu soruyor cevap verildiği andan itibaren bir daha sorunla karşılaşıncaya kadar bir daha uğramıyor siteye. Şahsen bu konuda kendi fikrim pek hoş olmuyor. Madem soru soruldu çözümünü bulduysa veya yaptırdıysa onu burada açıklasın ki bizde faydalanalım üyelerimizde faydalansın onun için sitemize gerçekten faydası olmuyor. Türkiye de ki daha önce kapatılan diğer siteden sonra nissanın tek forum sitesi umarım birlikte daha iyi yerlere gelir site.

Muhammet Murat Üyel
07 YS 107
KONYA / ANIT
Primera Comfort 2001 (MAZİDE KALDI)

İKİ SANİYE SONRASINA GARANTİSİ OLMAYAN HAYATIMIZ İÇİN FIRILDAK OLMAYA GEREK YOK.

Kullanıcı avatarı
NISTEC
Administrator
Administrator
Otomobil: Diğer
Meslek: Reklam
İletişim:

Mesajgönderen NISTEC » 26 Haz 2012, 23:30

şu anda üye kayıt sayısı hızlandı ama üye listesinden baktığımda aktif kalma süresi ortalama 7 dk. yani kayıt olmuş, 7 dakika forumu incelemiş ve çıkış yapmış. bunun nedeni bence forum bölümlerindeki konu sayısının çok az olması. hatta primera vs bazı bölümler dışındaki forumlarda hiç bir konu yok. kayıt olan kişide soracağı varsa bile sormuyor çünkü cevap alamayacağını düşünüyor. boşu boşuna emek harcamıyor.

senin söylediklerine katılıyorum ama 1 konu açmak için 5 mesaj yazmak şimdilik üyeyi daha çok kaçırır gibi geliyor bana. forum aktif olsa söylediğinde haklısın ama forumda aktivite çok zayıf. bir süre daha beklemeliyiz diye düşünüyorum. örneğin yarın 2 tane qashqai sahibi gelir foruma. karşıklık yazışırlar onları gören başka biri bir soru sorar böyle böyle yavaş yavaş dolar bölümler.

şimdilik başkada aklıma birşey gelmiyor. sanırım yazın sonunda aktivite belirli bir seviyeye gelir. iyi dilekler içinde çok teşekkürler.

Nissan Club Türkiye

Kullanıcı avatarı
ilker_yusuf
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Mesajgönderen ilker_yusuf » 27 Haz 2012, 00:45

Her araç başlığının altını daha aktif hale getirmek adına görsel fazlalığı ve bugüne kadar yaıpılmış test sürüşleri ile ilgili yazılarda konulabilir...Buda bir fikir tabi sayı arttıkca ınsanlar o denemerli araştırdıkca bir şeyler yazmaya araştırmaya ve paylaşmaya başlayacaktır

ilker-yusuf
Opel Corsa 1.2 Essantia + Body Kıt
Ümraniye - İstanbul

Kullanıcı avatarı
NISTEC
Administrator
Administrator
Otomobil: Diğer
Meslek: Reklam
İletişim:

Mesajgönderen NISTEC » 27 Haz 2012, 23:07

ilker_yusuf ; önerileriniz için teşekkürler, bunları yapmaya çalışıcam.

Nissan Club Türkiye

Kullanıcı avatarı
Karacabeg
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Primera
Meslek: Makine Mühendisi

Mesajgönderen Karacabeg » 27 Eyl 2012, 11:11

ben daha önce opel sahibiydim ve aktif olarak orada hem sorunlara çözümler hem kendi sorunlarımı paylaşıyordum üye sayısı çok fazlaydı tabi sanırım çok arıza vermesinden kaynaklanıyordu :D. ama cidden nissanda internette hiç bir şey bulamıyorum Türkiye zaten çok eksik yurtdışında denildiği gibi paylaşımcı değiller. japonca mı öğrensem diyorum artık :D. bir de diğer markanın sitesinin sponsoru vardı kendi marka yedek parça online satış sitesi öyle bir şeyde olsa katkısı olacağını düşünüyorum. yedek parça almak isteyenlere orda reklam veriliyor forumda da parça sitesinin reklamı veriliyor böylece kitle kendi kendine toplanıyordu.

Ahmet Kenan
2007 Primera Tekna

“Nissan Sohbet - Laf Lafı Açıyor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 83 misafir

oto anahtarı