İlk trafik kazanız, tecrübeleriniz.

Diğer kategorilere girmeyen Nissan ve/veya farklı tüm konular hakkında
Kullanıcı avatarı
Muhammet Murat
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Primera
Meslek:
İletişim:

İlk trafik kazanız, tecrübeleriniz.

Mesajgönderen Muhammet Murat » 26 Mar 2013, 18:19

Arkadaşlar ilk trafik kazanızı nasıl yaptınız, tecrübeleriniz nedir ?

7 yaşında ilk arabanın marşına bastım inanın 1 hafta uyuyamadım aracımız murat 124 mavi 1978 modeldi babamında ilk arabası çil çil yanıyor derlerdiya aynen öyleydi babam arabayı getirdi içinde en az 1 saat oturdum yaşım küçük tabi babam bir hafta sonu kucağına oturttu ve ilk marşa basmayı öğretti :) yukarıdada belirttiğim gibi inanın arkadaşlarıma anlat anlat bitiremedim sene 90 lardan bahsediyorum. Kendimi büyümüz zannediyordum ooo oo nede olsa arabayı çalıştırayı öğrendim yürüyüşüm bile değişti :) hala gülerim bunu kendi oğluma da yaptım inanın oda ayı benim gibi tavırları değişti. hepimizin yaptığı gibi babamızın dayımızın amcamızın kucağında (buraları gökhansız abiden özür dileyerek anlatıyorum) öğrenmişizdir ve 9 yaşında ufak tefek araba sürmesini öğrendim ve 14 yaşında tam anlamıyla trafiğe bile çıkıyordum ve gelelim mevzuya birgün 1979 model murat 131 arabımız vardı eniştem bizim sokaktan geçerken korna yaptı bende tam sokaktan çıkmak üzereydim takıldım arkasına o basıyor ben basıyorum tam ışıklara yaklaştı bi fren koydu arkasındn bi geçirdim kütttttttt :) elim ayağım titredi kızardım bozardım indik aşağıya eniştemde suçlu tabi gaz verdi bana :) araca bi baktım arka bağaj kapağı, stoplak tampon gitmiş en az şimdidin parasıyla 1 000 lira rahat vardır o saatten sonra ne olursa olsun ister yağmur ister çamur ister konvoy ne olursa olsun yakın takip etmekten uzak dururum ışıklarda bile ne olur ne olur biri gelir arkadan köser diye 3 metre rahat mesafe bırakırım. Benimki böyle ya sizin ki ?

Muhammet Murat Üyel
07 YS 107
KONYA / ANIT
Primera Comfort 2001 (MAZİDE KALDI)

İKİ SANİYE SONRASINA GARANTİSİ OLMAYAN HAYATIMIZ İÇİN FIRILDAK OLMAYA GEREK YOK.

Kullanıcı avatarı
Muhammet Murat
Platin Üye
Platin Üye
Meslek:
İletişim:

Re: ARACINIZLA İLK TRAFİK KAZANIZ, KAZALARINIZ VE TÜCRÜBELER

Mesajgönderen Muhammet Murat » 26 Mar 2013, 18:57

:) abi kesinlikle düz yolda giderken bile atmadım ama senin açından çok sıkıntılıdır şimdi abi her zaman söylediğim bir söz vardır sizde biliyorsunuzdur

TECRÜBE HAYATTA YENEN KAZIKLARIN TOPLAMIDIR, :) bi nevi tücrübe hata yapıla yapıla öğreniliyor benim dünkü yaşadığm olay gibi :)

Muhammet Murat Üyel
07 YS 107
KONYA / ANIT
Primera Comfort 2001 (MAZİDE KALDI)

İKİ SANİYE SONRASINA GARANTİSİ OLMAYAN HAYATIMIZ İÇİN FIRILDAK OLMAYA GEREK YOK.

Kullanıcı avatarı
GhettoParty
Platin Üye
Platin Üye
Meslek:

Re: ARACINIZLA İLK TRAFİK KAZANIZ, KAZALARINIZ VE TÜCRÜBELER

Mesajgönderen GhettoParty » 26 Mar 2013, 20:59

işyerinden bir abimizde aynı durumda kendisinde önceden rx-7 vardı tabi performans üst düzeyde onu sattı evlenince i20 otomatik aldı 8 ay oldu hala yemege gittiğimizde el viteste durur bende her fırsatta sorarım hayırdır ne iş bu el diye :D

Uğur DEMİR
16 BK 640
BURSA
NissaN PrimerA TeknA + WhiTe 2003
CLİO 4 1.2 modTOUCH 2013

“Nissan Sohbet - Laf Lafı Açıyor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 78 misafir

oto anahtarı