Elektrik Kesilmesi

Elektronik, araç iç ve dış donanımsal arızaları
Kullanıcı avatarı
talat
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Primera
Meslek: Emekli

Elektrik Kesilmesi

Mesajgönderen talat » 07 Eyl 2013, 01:28

Nissan 2006 Primera 1.6 Tekna Sedan, araç 5. viteste ya da araç bulunduğu viteste tam devirli iken, klima ve tüm elektrik donanımı kullanımı esnasında, selektör yaptığımda ya da diğer donanımları kullanmaya kalktığımda, araç farları sönüyor ve sanki tüm elektrik sistemi devre dışı kalıyor, motor stop eder gibi oluyor, fakat stop etmiyor ve sistem normale dönüyor. Bu arızayı ne zaman yapacağını kestiremiyorum, arada bir ortaya çıkıyor, servise götürdüğümde bilgisayara bağlanıyor ve bir sorun görünmüyor. Konu hakkında benzer sorun yaşamış olan ya da sorun hakkında fikri olanların düşüncelerini bekliyorum. Uzun yolda selektör yapmaktan korkar oldum.

Kullanıcı avatarı
GhettoParty
Platin Üye
Platin Üye
Meslek:

Re: Elektrik Kesilmesi

Mesajgönderen GhettoParty » 07 Eyl 2013, 01:32

daha önce yaşayan arkadaş var ise konu hakkında yardımcı olacaktır

siz sorun çözülene kadar selektör olayından vazgeçin çünkü donanımı elektronik ağırlıklı bir araç Tekna o yüzden Allah Muhafaza Beklenmedik etkiler yaşanabilir.

Ayrıca servise değilde çevrenizde iyi bir elektrikçiye göstermekte yarar var

Uğur DEMİR
16 BK 640
BURSA
NissaN PrimerA TeknA + WhiTe 2003
CLİO 4 1.2 modTOUCH 2013

Kullanıcı avatarı
Muhammet Murat
Platin Üye
Platin Üye
Meslek:
İletişim:

Mesajgönderen Muhammet Murat » 20 Eyl 2013, 09:40

Öncelikle merhaba arkadaşım selemlar.

Akünün ömrü kaç yılı doldurdu hocam kutup başlarını kontrol ettilermi serviste. Son zamanlarda benzin pompası değiştimi

Muhammet Murat Üyel
07 YS 107
KONYA / ANIT
Primera Comfort 2001 (MAZİDE KALDI)

İKİ SANİYE SONRASINA GARANTİSİ OLMAYAN HAYATIMIZ İÇİN FIRILDAK OLMAYA GEREK YOK.

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Patrol
Meslek: otomotiv

Mesajgönderen etap nissan » 20 Eyl 2013, 22:41

talat yazdı:Nissan 2006 Primera 1.6 Tekna Sedan, araç 5. viteste ya da araç bulunduğu viteste tam devirli iken, klima ve tüm elektrik donanımı kullanımı esnasında, selektör yaptığımda ya da diğer donanımları kullanmaya kalktığımda, araç farları sönüyor ve sanki tüm elektrik sistemi devre dışı kalıyor, motor stop eder gibi oluyor, fakat stop etmiyor ve sistem normale dönüyor. Bu arızayı ne zaman yapacağını kestiremiyorum, arada bir ortaya çıkıyor, servise götürdüğümde bilgisayara bağlanıyor ve bir sorun görünmüyor. Konu hakkında benzer sorun yaşamış olan ya da sorun hakkında fikri olanların düşüncelerini bekliyorum. Uzun yolda selektör yapmaktan korkar oldum.

Anlattığınız olay kronik bir arıza değil fakat samsun ilinde bazı araçlarda rastlanan bir durumu anlatayım size göğüste teybin arka kısmında torpido sökülürse daha net gözükür yukarıdan aşşağıya doğru inen metal ayaklar var bu ayakların yakınından geçen kablo demeti sürtünme sonucu metalle şase yapıyor.Farklı zamanlarda bu tür arızalar oluşuyor kontrol ettirirseniz iyi olur.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
mcengiz1982
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: bilgi işlem

Mesajgönderen mcengiz1982 » 31 Eki 2013, 10:32

yanınızda yolcu oturuyorken yapıyor ise(dikkatinizi çektimi bilmiyorum)ayak temasıyla altta kalan bir kablo şase yapıyor olabilir.gergin olupta motor ısısı ile esneyen bir kabloda soyulmuş olup şaseye temas ediyordur.bi ihtimalde sellektör kolunun içinde ışıklandırmanın nötr ü ile bir şase ihtimeli vardır.kontrol etmeden bulmak uzak görünüyor.

başka hiç çalışmayan elektriksel bir aksam varmı yada bazen çalışan; önce o kısmın elektriğini ayırıp(sigortasını yada soketini çıkarmak) sorun tekrarlıyormu bakın bence

Nissan aşkı ile...
http://alfaelektrik.net

Kullanıcı avatarı
Ottovirtue41
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek: Teknisyen

Mesajgönderen Ottovirtue41 » 30 Oca 2016, 21:16

Ipdm Modul de sorun olabilir yada modül ün üzerindeki nails köylerden arızalı olan vardir

Kullanıcı avatarı
Dedimya
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Juke
Meslek: Fotoğrafcı

Mesajgönderen Dedimya » 14 Şub 2021, 19:23

2011 nissan juke uzun yol giderken birden bir iki saniyelik elektrik kesiliyor tüm akşam devre dışı kalıyor saniyelik gidip geliyor
Durduğu yerde ani direksiyon çevirince aynı şekilde kesiliyor sebebi ne olabilir.
Kesinti 4-5 saniye sürse telafisi mümkün olmayan kazaya sebep olabilir

“Donanımsal Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

oto anahtarı