Havaların Soğuması İle Oluşabilecek Arızalar

Elektronik, araç iç ve dış donanımsal arızaları
Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Patrol
Meslek: otomotiv

Re: Havaların Soğuması İle Oluşabilecek Arızalar

Mesajgönderen etap nissan » 09 Oca 2014, 23:44

:D :D :D :D :D

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
slk320
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek: koruma

Mesajgönderen slk320 » 08 Ara 2014, 03:31

Aracın soğuk havalarda yuksek devirde yuksek devirde çalışması gayet normal bir durumdur
Eski araçlarda çikle bulunurdu bunuda soğuk havalarda kullanirdik. Şu an araçlarda bunlar yok. otomatik cikledir. Araç ilk çalıştığında otomatik cikle devreye girer ve motor ısındıkça yavaş yavaş düşer.
Birde lpgli araç kullanan arkadaşlar soğukların başlaması ile beraber kışlık bakıma gittiklerinde LPG sistemi nede bakım yaptırmaları gerekir. Yazın 20-30 derecede LPG devreye girerken, kışlık bakımda ustalar bunu 40 dereceye çıkartırlar. Neden mi LPG beyni sogukken devreye girerse sağlıklı çalışmayacak ve isinana kadar aracda teklemeler olacaktır.
Saygilar

Kullanıcı avatarı
slk320
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: koruma

Mesajgönderen slk320 » 08 Ara 2014, 03:31

Aracın soğuk havalarda yuksek devirde yuksek devirde çalışması gayet normal bir durumdur
Eski araçlarda çikle bulunurdu bunuda soğuk havalarda kullanirdik. Şu an araçlarda bunlar yok. otomatik cikledir. Araç ilk çalıştığında otomatik cikle devreye girer ve motor ısındıkça yavaş yavaş düşer.
Birde lpgli araç kullanan arkadaşlar soğukların başlaması ile beraber kışlık bakıma gittiklerinde LPG sistemi nede bakım yaptırmaları gerekir. Yazın 20-30 derecede LPG devreye girerken, kışlık bakımda ustalar bunu 40 dereceye çıkartırlar. Neden mi LPG beyni sogukken devreye girerse sağlıklı çalışmayacak ve isinana kadar aracda teklemeler olacaktır.
Saygilar

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Diğer
Meslek: yay segman sanayii

Mesajgönderen delipoyraz75 » 08 Ara 2014, 20:56

slk320 yazdı:Aracın soğuk havalarda yuksek devirde yuksek devirde çalışması gayet normal bir durumdur
Saygilar

lpg likit yakıttır. ve kendi bazında zaten soğuk olduğu için genleşme sıkıntısı oluşur kışın bu normal zira ilk çalıştırmada benzinle başlayıp sonrasında lpg moduna almak daha mantıklı hem ilk start ve yağlama için hemde araç içi tank olduğu için ortam sıcaklığından etkilenerek daha verimli olması için (denemek için eyer yapabilirseniz içi çok sıcak su dolu bir byük su torbasını tankın üzerine bırakın 3-5 dakka sonra kontak yapın bakalım sonuç ne olacak :) ),zira lpg de kışın motor çalışır ama tekleme illaki olur saygılar...

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe
Nıssan Vanetta cargo 2,3d

Kullanıcı avatarı
nissanmuhibi
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Bilişim

Mesajgönderen nissanmuhibi » 26 Oca 2015, 19:37

Ara cim 2000 model primera. Sabahları ilk çalıştırmaya kayış sesi geliyor. Neden olabilir?

Bir de radyatör üst kısmından sivi kaçırıyor. Radyatör kaçak tikayici tavsiye edilir mi? Veya ne onerirsiniz?

Selamlar..

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 26 Oca 2015, 20:25

Arexon marka tikayici kullandim eski aracimda. 3-4 sene oldu hala o radyator kullaniliyor.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Patrol
Meslek: otomotiv

Mesajgönderen etap nissan » 26 Oca 2015, 22:48

Kayışlarınız eski değilse gerginliğini artırın.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
nissanmuhibi
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen nissanmuhibi » 27 Oca 2015, 07:02

FelixCrail yazdı:Arexon marka tikayici kullandim eski aracimda. 3-4 sene oldu hala o radyator kullaniliyor.

Forumlarda Radyatör tikayicilarin zamanla kalorifer sistemini de tikadigi yönünde bilgiler okumuştum. Bundan dolayı tereddüt ettim.

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 27 Oca 2015, 08:04

Ben 3-4 ay kadar bu tıkayıcının olduğu su ile kullandım. Sonra sistemi komple boşaltıp antifrizli su koymuştum

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
nissanmuhibi
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen nissanmuhibi » 27 Oca 2015, 19:21

FelixCrail yazdı:Ben 3-4 ay kadar bu tıkayıcının olduğu su ile kullandım. Sonra sistemi komple boşaltıp antifrizli su koymuştum

Ömer bey teşekkür ederim. Sizin yaptığınız gibi deneyeceğim.Selamlar...

Kullanıcı avatarı
nissanmuhibi
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen nissanmuhibi » 28 Oca 2015, 19:20

etap nissan yazdı:İlk çalıştırmada zorluk-rölantide stop etme-gaz yemede zorluk-(PS)Pover stering-çekiş düşüklüğü-kayış sesi-su eksiltme iç trim sesleri gibi sorunlar ortaya çıkacaktır.Bu konuyla ilgili sorun yaşayan forum üyelerimize detaylı bilgi verilecektir.

Güçlü Bey "gaz yemede zorluk" demiştiniz. Aracı calistirinca bir iki dakika hareket ettirmeden bekliyorum. Hemen hareket edersem gaz yemiyor. bu neden kaynaklanır?

Kullanıcı avatarı
primera18
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Akademisyen

Mesajgönderen primera18 » 06 Şub 2015, 20:50

Merhaba arkadaşlar. Bu akşam 2005 Primera Tekna aracımda bir sorun oluştu. Aracı çalıştırmak istediğimde çalışmadı, birlaç denedikten sonra çalıştı ancak bu seferde üst sarı ekran ışıkları yanmadı. Yola kapalı ekranla devam ettim, bu seferde durmaya yakın iki defa stop etti. Neyse sanayide consult 3 cihazına bağlatıp hata olup olmafığını kontrol ettirdim. Beyinde hata vermiş. Usta, tamiri 2 gün sürebilir dedi. Neyse kendi ustama götürürüm diye aracıma bindim ancak yine çalışmadı. birkaç denemeden sonra tekrar çalıştırdım. Yaklaşık 45 km yol gittikten sonra aracı stop ettim. Yeniden çalıştırmak istedim ama yine çalışmadı ve evin önünde öylece yatıyor. Sayın ustalarım sizce sorun ne olabilir? Yardımlarınız için çok teşekkürler.

forever Nissan

“Donanımsal Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

oto anahtarı