Havaların Soğuması İle Oluşabilecek Arızalar

Elektronik, araç iç ve dış donanımsal arızaları
Kullanıcı avatarı
Apsuwa26
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Almera
Meslek:

Re: Havaların Soğuması İle Oluşabilecek Arızalar

Mesajgönderen Apsuwa26 » 09 Haz 2016, 06:45

Benim arabam 2004 nissan almera 1.5 yaşadığım arıza nedir bilmiyorum ama yardımcı olursanız cok memnun olurum ki bizim burada eskişehirde yapacak ustaya rastlamadım aracım bazen gaz dada benzindede Kara duman atıyor gaz yemiyor gitmiyor yol da giderken örneğin beşinci viteste sallantı yapıyor gazı keser gibi ve bazen ilk calıştırmaya calıştığımda bu durumlar olunca stop ediyor yani bu durumlar hem gaz da hem benzinde yaşıyorum benden önceki sahibi gaz kelebeği benzin pompası değişmiş bende bujileri değiştiedin ama sonuç aynı sadece bir Usta consult2 atılması lazım dedi sıkıldım artık sataxağım bu aracı nereden aldım diyorum yardım edin

Kullanıcı avatarı
ramkur42
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Memur

Mesajgönderen ramkur42 » 10 Eki 2016, 14:16

2005 Almera 1.5 kullanıyorum. Atiker LPG var. Son zamanlarda sabahları gazdan ayağımı çektiğimde tekrar gaz almada zorlanıyor araba. Teklemeye başlıyor.
LPG'den olup olmadığını denemek için tamamen benzinde geldim iş yerine fakat aynı şekilde gazdan ayağımı çekince tekrar gaz almada zorlanıyor araba. Yaklaşık 2-3 km bu şekilde oluyor. Sonrasında düzeliyor. Sebebi ne olabilir acaba?
Saygılar.

Kullanıcı avatarı
comolokko
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: serbest

Mesajgönderen comolokko » 28 Kas 2016, 00:45

Beyler öncelikle bujilerinize baktırın sonra gaz kelebeğini ve hava filtresinin arkasındaki boruda bulunan akışmetre yi temizlettirin adaptasyon yaptırın.(Dalgalanma yapmıyorsa yuksek devirde çalışmayıp rölanti düşüyorsa adaptosyana gerek yok).Bunlardan sonuç çıkmazsa buji kablolarına baktırın sorun yuzde 90 çözümlenecektir.Benzinli arabada sorun çıkaran tek şey bunlar.Arıza ışığınız yanıyorsa oksijen sensörünüz arızalı olabilir.

Kullanıcı avatarı
yusuf Renas
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Primera
Meslek: öğretmen

Mesajgönderen yusuf Renas » 22 Ara 2016, 23:31

Merhaba arkadaşlar bende 2005 tekna var marş almaması sebebi ne olabilir akü yeni bujiler yeni öğlen çalıştırıp okula gittim akşam eve gelecektigelecektm ki araç çalışmadı aynı sorunu yaşayan varsa yardimci olur musunuz lütfen teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
fg_oxford
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek: rentacar

Mesajgönderen fg_oxford » 18 Oca 2017, 13:00

2006 tekna paket otomatik micra kullanıcısıyım aracın kliması ne ısıtıyo ne sogutuyo sonuna kadar actıgımda dahi hiç bi hareket yok üflemiyo geçen bi çukurdan geçtim çalıstı sonra durdu neden olabilir arkadaslar suanda çalısmıyo

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Re: Havaların Soğuması İle Oluşabilecek Arızalar

Mesajgönderen Ally_07 » 21 Oca 2017, 15:31

fg_oxford yazdı:2006 tekna paket otomatik micra kullanıcısıyım aracın kliması ne ısıtıyo ne sogutuyo sonuna kadar actıgımda dahi hiç bi hareket yok üflemiyo geçen bi çukurdan geçtim çalıstı sonra durdu neden olabilir arkadaslar suanda çalısmıyo

Şu konuyu gördünüz mü? http://www.nissanclubtr.com/forum/viewtopic.php?t=5420

"Note 5 ile Tapatalk üzerinden gönderdim, yanlışlarımı mazur görün.."

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
cimsirrr
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Juke
Meslek:

Mesajgönderen cimsirrr » 03 Şub 2017, 11:05

etap nissan yazdı:İlk çalıştırmada zorluk-rölantide stop etme-gaz yemede zorluk-(PS)Pover stering-çekiş düşüklüğü-kayış sesi-su eksiltme iç trim sesleri gibi sorunlar ortaya çıkacaktır.Bu konuyla ilgili sorun yaşayan forum üyelerimize detaylı bilgi verilecektir.

Bu video daki durum normal midir? Havalar isininca gecer mi?

https://youtu.be/lFVjuzCug6M

Kullanıcı avatarı
mehmetcandan
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Mesajgönderen mehmetcandan » 10 Şub 2017, 11:33

2003 primera tekna aracım genelde soğukken direksiyon ağırlaşıyor. Sanki araç stop etmiş ve ben direksiyonu çeviriyorum. 3-4 saniye sonra normale dönüyor. Soğuğun etkisimidir yoksa başka problemmi var. Aracın tüm yağları normal.

Kullanıcı avatarı
Mehmet54
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Navara
Meslek: Kalıp teknisyeni

Mesajgönderen Mehmet54 » 07 Ara 2017, 17:35

Merhaba benyeni katıldım aranıza cok iyi bi site faydalı benim bi sorunum var 2008 navara aracim soğuk havalarda sabah ilk calistirdigimda rolanti dusuyor stop ediyor evden cikip isiklara kadar gidiyorum 500 metre orda beklerken bise yok hareket edecekken gaz yemiyo stop ediyor fakat sabah ilk calistirmada kontagi acip matsa basmadan kapatip tekrar kontak acip mars yaptigimda bu sikintilar olmuyor neden olabilir acaba

Kullanıcı avatarı
QashqaiMEHMET
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: PATRON
İletişim:

Mesajgönderen QashqaiMEHMET » 09 Mar 2018, 13:47

İlk çalışmada biraz fazla ses yapıyor hır hır diye sonra ısındıkça düzeliyor

-Gaziantep/Şehitkamil
-Nissan Qashqai 2012 1.5dci Tekna
-Dacia Lodgy 2013 1.5dci Laureate

BURDA HERŞEYE YER VAR...

Kullanıcı avatarı
yusufcedid
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Diğer
Meslek: muhasebe

Mesajgönderen yusufcedid » 04 Mar 2020, 14:43

Kelebekte sıkıntı var gibi görünüyor

Kullanıcı avatarı
dilekbio
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen dilekbio » 24 Mar 2020, 10:43

Yaklaşık 2 ay önce benzinli otomatik 2005 Micra sahibi oldum (128.000 kmde). Aracı aldığımda sorun yoktu fakat bir hafta kadar sonra sabah ilk çalıştırmada sorun yaşadım. Marş bastı sonrasında motor 2-3 saniye çalışıp titreyerek stop etti, 3-4 kez daha denememe rağmen çalışmadı. Aracı çekici ile Nissan yetkili servise gönderdim sorunun sigorta rölesinden kaynaklandığı söylendi röleler değişti araç geldi sorun çözülmüş gibi görünüyordu 3 hafta kadar kullandım. Bu sürede hava güzeldi eksileri görmedik. Ne zaman ki hava soğudu sabahları sıfır ve eksi derecelere geldi yine sabah ilk çalıştırmada aynı sorun başladı. İki sabahtır marş bastıktan sonra hafif hafif gaza basarak aracı çalıştırabiliyorum. Sonrasında motor ısınınca sorun geçiyor. Sorunun kaynağı ne olabilir?

“Donanımsal Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

oto anahtarı