stop and start sistem hatası

Elektronik, araç iç ve dış donanımsal arızaları
Kullanıcı avatarı
mberol
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: Eczacı

Re: stop and start sistem hatası

Mesajgönderen mberol » 07 Tem 2021, 17:39

Bende de Start-Stop hatası çıktı, keşke akü olsaydı, eksantrik açı sensörleri arızalıymış, hiçbir yetkili Nissan servisinde bu yedek parça yokmuş, yurtdışından getireceklermiş, maliyeti 1200 işçilik ücreti ile birlikte 1600 + KDV tutar diye geri dönüş yaptılar, acaba bu konuda bana yardımcı olabilecek birisi var mı?

Kullanıcı avatarı
Dogut1
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Eczacı

Mesajgönderen Dogut1 » 17 Şub 2023, 00:13

Herkese hayırlı aksamlar, aranıza yeni dahil oldum. İnşallah yüz yüze de tanısma fırsatı yakalarız. Öncelikle aracım 2014 1.5 dci manuel qashqai. Aynı start stop hatasını aldım, uzun yola cıktım ve aracım sistem hatası yazıp sarı motor ikaz lambası yaktı. Sonra ilerleyen zamanlarda düzeldi ve start stop hatası da gecti. Ertesi gün start stop geri geldi. Bugün tekrar uzun yola cıktım, sistem hatası start stop hatası yazıp kırmızı motor ikazı yaktı, bir süre sonra söndürdü, sonra tekrar yaktı. Çekişinde şanzumanında sesinde bir sorun olmadıgı için yoluma devam ettim. Daha sonra sarı motor ikazı da yakıp esp ye benzeyen ama esp olmayan bi ikazı ve kırmızı motor ikazı da yaktı. Fakat arabamın çekişinde gücünde sesinde hiç bir sorun yaşamadım. Uzun tuttum kusura bakmayın, bu konuda yardımcı olabilicek var mıdır.

Kullanıcı avatarı
qashqai40bin
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen qashqai40bin » 08 Haz 2023, 14:22

Dogut1 yazdı:Herkese hayırlı aksamlar, aranıza yeni dahil oldum. İnşallah yüz yüze de tanısma fırsatı yakalarız. Öncelikle aracım 2014 1.5 dci manuel qashqai. Aynı start stop hatasını aldım, uzun yola cıktım ve aracım sistem hatası yazıp sarı motor ikaz lambası yaktı. Sonra ilerleyen zamanlarda düzeldi ve start stop hatası da gecti. Ertesi gün start stop geri geldi. Bugün tekrar uzun yola cıktım, sistem hatası start stop hatası yazıp kırmızı motor ikazı yaktı, bir süre sonra söndürdü, sonra tekrar yaktı. Çekişinde şanzumanında sesinde bir sorun olmadıgı için yoluma devam ettim. Daha sonra sarı motor ikazı da yakıp esp ye benzeyen ama esp olmayan bi ikazı ve kırmızı motor ikazı da yaktı. Fakat arabamın çekişinde gücünde sesinde hiç bir sorun yaşamadım. Uzun tuttum kusura bakmayın, bu konuda yardımcı olabilicek var mıdır.

Aynısı bende de var şu an naptiniz acaba sarı motor ikaz yandı sonra kırmızı ikaz ile esp yandı şimdi de durdur çalıştır sistem hatası dedi

Kullanıcı avatarı
qashqai40bin
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen qashqai40bin » 12 Haz 2023, 14:40

Yardımcı olabilecek var mi

“Donanımsal Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir