stop and start sistem hatası

Elektronik, araç iç ve dış donanımsal arızaları
Kullanıcı avatarı
oemugla
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: oem

stop and start sistem hatası

Mesajgönderen oemugla » 18 Eki 2015, 21:00

Arkadaşlar aracımı alalı tam 1 yıl oldu (qashqai 2014 1.5 DCİ Tekna ) ve stop and start sistem hatası diye ekranda uyarı veriyor servise gideceğim ama bu konuda bilgi verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
zovet
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Muhasebe

Re: stop and start sistem hatası

Mesajgönderen zovet » 26 Kas 2015, 13:07

Merhaba;

Öncelikle geçmiş olsun, umarım önemli bir sorun değildir. Aradan 40 güne yakın zaman geçmiş. Sorunu halledebildiniz mi? Nereden kaynaklı bir problem miş?

Kullanıcı avatarı
oemugla
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: oem

Mesajgönderen oemugla » 19 Oca 2016, 23:25

araç serviste yaklaşık 3 saat inceledikten sonra akuden kaynaklandığı söylendi ve aku garantiden değiştirildi o günden bugune kadar bi daha problem yaşamadım akü amper değeri aşırı düşükmüş

Kullanıcı avatarı
fenomen77
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen fenomen77 » 23 Oca 2016, 20:54

Merhaba..2015 model Nissan Qashqai skypack dizel aracım var..Araç 10000km bakımından sonra start-stop sistem hatası verdi..Yetkili serviste incelenip akü değişimi yapıldı garantiden..Fakat problem aynen devam ediyor..Aynı sorunla karşılaşıp yardım-tavsiyede bulunabilecek var mı?

Kullanıcı avatarı
AHMET CAN
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: işçi

Mesajgönderen AHMET CAN » 15 Kas 2016, 10:45

merhaba sistem hatası verdi arabama qasqai tekna dizel ne yapabilirim

Kullanıcı avatarı
drferhat
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: doktor

Mesajgönderen drferhat » 18 Ara 2016, 19:17

aynı sorn bende de oldu star stop sistem hatası diyor çözümü veya nedenini bilen varmı

Kullanıcı avatarı
Civanmert
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Sağlık çalışanı

Mesajgönderen Civanmert » 09 Şub 2017, 10:56

Motor arıza lambası da yanıyormuydu bu problem varken

Kullanıcı avatarı
asefyilmaz
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Teknisyen

Mesajgönderen asefyilmaz » 21 Kas 2017, 15:25

bende aynı sorunu yaşıyorum ama kimse cevap vermemiş foruma yeni geldim fakat çok yardımcı bir forum değil sanırsam :\

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Otomobil: Primera
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 26 Kas 2017, 22:36

asefyilmaz yazdı:bende aynı sorunu yaşıyorum ama kimse cevap vermemiş foruma yeni geldim fakat çok yardımcı bir forum değil sanırsam :\

burada bir kaç kişi götürmeye çalışıyoruz. benim uzmanlık alanım P12 ler. bilmediğimiz konuda yanlış yönlendirmemek adına yazmıyoruz. kullanıcılarda arabası arıza yapmadığı sürece girmiyor. bu konuyu ben görmemişim hep okuyorum konuları bu stop start hatasını aküden verdiğini söylüyorlar.

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
GKY
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen GKY » 27 Kas 2017, 09:03

Günaydın,

aracım 1 yıllık iken akü değişti. Araç üzerinde gelen renoult aküleri problemli, nissan etiketl, japon akü ile değiştirdiler. 6 aydır problem yok.

Yine takılan akü de de problem olabilir ona bir baktırın isterseniz.

2016
1.6 130 hp DCI
X- Tronic.
Tekna
Necvox Dvn -P 1106 Multimedya

Kullanıcı avatarı
asefyilmaz
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Teknisyen

Mesajgönderen asefyilmaz » 12 Oca 2018, 16:35

spoilerci yazdı:
asefyilmaz yazdı:bende aynı sorunu yaşıyorum ama kimse cevap vermemiş foruma yeni geldim fakat çok yardımcı bir forum değil sanırsam :\

burada bir kaç kişi götürmeye çalışıyoruz. benim uzmanlık alanım P12 ler. bilmediğimiz konuda yanlış yönlendirmemek adına yazmıyoruz. kullanıcılarda arabası arıza yapmadığı sürece girmiyor. bu konuyu ben görmemişim hep okuyorum konuları bu stop start hatasını aküden verdiğini söylüyorlar.

Merhabalar,
Start Stop dışında bu arızalarda olduğu için akü olma ihtimali ortadan kalkıyor gibi.

2014 Model 1.6dci 130bg Manuel Qashqai sahibiyiz. Araç 52000 kmde fakat araç önce sarı motor ışığı sonra ise kırmızı motor ışığı yakmakta. Start Stop devre dışı kalmakta Ön park sensörleri çalışmamakta ayrıca hız sabitleyici ve bazı özellikler çalışmamakta. Yani kısacası araç kısıtlanmış durumda. Araç çekişten düşmüş durumda zaman zaman hızlanırken kazı kesmekte. 2 kez yetkili servise gitti partikül filtresi temizlendi hata silindi fakat arıza halen devam etmekte. Bunun sebebi hakkında bilgisi olan var mı?

Kullanıcı avatarı
akademi
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: bilgisayar

Mesajgönderen akademi » 07 Şub 2018, 12:48

arkadaslar ilk olark merhaba
star stop klima park sensösü vb elektronik parçaların çogu elektrigi aküden aldıgı için akünün amper yuksek yani şarz olmus olması lazım akünüz zayıfsa aracın elektronik aksamları sapıtır yani hata vermeye baslar bunun cözümü basittir akünüz bozuk deyilse şarz ederseniz düzelir buradan kastım servisler aküyü hemen degiştirelim derler bu işi hemen kabul etmeyin çünkü arabayı kullandıgınız mesefe önemlidir akünüz saglem olabilir. arabayı kısa mesafede kullanıyorsanız akü şarz etmez akünün şarz etmesi için 20-30 km yol yapın haftada bir ozaman göreceksiniz star stop hatası vermeyecek veya klimanız arabayı çalıştırdıgınızda kendiliginden açılmayacak bu vb hatalar akünün çok zayıf olasından uzun sürü şarz olmamasından olur.sadece qasqai için bu geçerli deyildir tüm star stoplu arabalarda sistemi korumak için bu önlem alınmıştır.star stop çalışması için akü belli bir doluluk oranına sahip olmalı yoksa siz ışıklarda dururken arabanız star stop devemlı çalışırsa akünüz zayıf oldugunu düşünün ayagınızı debrajdan çektiginiz zaman araba otomatik olarak çalışması lazım akünüz zayıflıgı yüzünden bir anda arabanız çalışmazsa yolun ortasında kalırsınız bunu engellemek için akünün zafıy oldugu veya yeteri kadar şarz olmadıgı zamanlarda star stop devreye girmez bilmem anlata bildimmi herkese kolay gelsin

“Donanımsal Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

oto anahtarı