2006 Model Micra Geri Vites Sorunu

Motor, yürüyen aksam ve diğer mekaniksel arızalar
Kullanıcı avatarı
vkaskir
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek: Proje Koordinatörü

2006 Model Micra Geri Vites Sorunu

Mesajgönderen vkaskir » 20 Tem 2019, 23:57

Herkese Merhaba,2 sene önce 2006 model micra tekna otomatik vites araç almıştım.Bir süre önce geri vitese takıp ilk hareket ettiğinde bir vuruntu yapıp hızla geri gidiyordu.Sanayideki servise gittiğimde şanjıman keçeleri ile alakalı olabilir şanjıman inmesi lazım fiyat biraz çok olur bu şekilde kullan sorun olmaz dediler.Bugün başıma bir olay geldi.Araçı park ederken geri vitese taktım ama araç geri gitmedi kontağı kapatıp açtım bir duzelme olmadi.Daha sonra geri viteste takılı 2000 -3000 devirde 10 -15 saniye gaz verdim çok ağır şekilde geri geldi ve ancak aracı park ettim.Daha sonra yine denedim yine geri viteste gaz veriyorum 20 - 25 saniye sonra çok ağır şekilde geri geliyor bu arada düz yolda rampada hic geri gitmiyor one dogru kayiyor.Aracta geri görüş kamerasi var geri vitese taktigimda o çalışıyor.Çok arabadan anlamam ve bu arabalarin sanzıman tamir yada onarım olayinin pahali olduğunu duydum.Sizce sorun neden olabilir ve ne yapmam gerekir,servise götürüp cihaza sokturayim mi,yoksa direk bir sanayi servise mi gideyim,dönüşlerinize göre hareket edeceğim arkadaşlar,çok bilgim ve tanıdığım yok bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkurler.

Kullanıcı avatarı
vkaskir
NissanClubTr
NissanClubTr

Re: 2006 Model Micra Geri Vites Sorunu

Mesajgönderen vkaskir » 21 Tem 2019, 11:53

Yorum yapacak yönlendirecek yardimci olacak arkadaş yok mu?

Kullanıcı avatarı
ermutlu
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Primera
Meslek:

Mesajgönderen ermutlu » 22 Tem 2019, 17:31

şanzımanın geri vites kavramaları aşınmış . değişmesi gerek. sanayideki herhangi bir otomatik şanzumn tamiri yapan yere veya yetkili servise gitmen gerek. nereye gideceğin tamamı ile senin maddi durumuna bağlı.

Kullanıcı avatarı
vkaskir
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen vkaskir » 22 Tem 2019, 23:38

Teşekkür ederim,bilgi icin bugun sanayide tavsiye edilen bir ustaya araci biraktik bana donecegini söyledi,sence tahmini ne kadar bir ucret ister bilgim olmadığı icin fikrim olsun diye soruyorum.Degisim dedigin sanzimanin parcasi sanirim yeni bir sanzimandan bahsetmiyoruz diye dusunuyorum.

Kullanıcı avatarı
ermutlu
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen ermutlu » 24 Tem 2019, 13:08

evet . düşündüğnüz gibi sadece kavramalar değişecek veya balata çakacak. tam olarak benim de bilgim yok. sadece bildiğim her vites için kavrama olduğu. ve bubu kavramalar yağ basıncı ile çalıştığı.

Kullanıcı avatarı
ermutlu
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen ermutlu » 24 Tem 2019, 13:11

yani otomatik araçların şanzuman yağ seviyesi çok onemli. ve belli aralıklarda deşmesi gerekiyor.

Kullanıcı avatarı
vkaskir
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen vkaskir » 27 Tem 2019, 22:13

Merhaba tekrardan sanayide bir sanjimanciya biraktim arabayi bugun döndü capaklama olmus ve geri vitesin orada bir hasar oluşmuş 7.500 Tl gibi bir rakam istediler,sizce bu söylemem sorun ve bu rakam birbirine eşdeğer mi?

Kullanıcı avatarı
nzlacr
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen nzlacr » 30 Ağu 2020, 15:12

Merhaba aynı sorunu dün bende yaşadım araç tanıdığımız bi servise gidecek sorununuz çözüldü mü maliyeti ne oldu yardımcı olabilir misiniz

“Motor-Mekanik Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

oto anahtarı