P0037 oksijen sensörü :(

Motor, yürüyen aksam ve diğer mekaniksel arızalar
Kullanıcı avatarı
Tokatliprimera
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Primera
Meslek: Oto yedek parça

P0037 oksijen sensörü :(

Mesajgönderen Tokatliprimera » 01 Tem 2020, 11:07

Cümleten selamın aleyküm 2006 Nissan primera aracım var aracımda herşey normal ken bi debriyaj değiştirttim ustadan aldığım andan itibaren bank 1 sensör 2 p0037 hatası almaya başladım ne yaptıysak ne ettiysek düzeltemedik en son sensör arızalıdır dediler sensör aldım taktık yine aynı arızayı siliyorsun yola çık araç scakken saatlerce gez yanmıyor ama bırak soğusun çalıştır 50 mt gidince tekrar arızaya atıyor nolur yardım edin çok sevdiğim aracımdan soğudum :((

Kullanıcı avatarı
Tokatliprimera
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Oto yedek parça

Re: P0037 oksijen sensörü :(

Mesajgönderen Tokatliprimera » 01 Tem 2020, 11:08

Boch cihaz la bakınca bank 1 sensör 2 ( toprak kısa devre ) diyor.

Kullanıcı avatarı
imambakir
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: mühendis

oksijen sensörü SOKETİ(yeşil renkli iyi sıkıştır)

Mesajgönderen imambakir » 06 Ağu 2020, 11:31

ben nissan primera tekna 2003 arabamı tamir ettim usta soketi tam sıkamamış(tam yuvasına oturmamış) obd2 ile baktım P0037 hatası verdi. baktım oksijen sensörü soketi(kablosu yeşil olan) gevşektir sıkınca düzeldi.

Kullanıcı avatarı
imambakir
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: mühendis

elm327 bluetooth obd2

Mesajgönderen imambakir » 06 Ağu 2020, 11:41

https://www.gittigidiyor.com/otomobil-m ... _568548548
30-40 lira arası satılıyor cep telefonun "play store" den torque(lite) programından arızalarına bakabilirsınız bedava sağa sola para vermeye gerek yok arkadaşlar

Kullanıcı avatarı
charmeleon
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Almera
Meslek:

Re: P0037 oksijen sensörü :(

Mesajgönderen charmeleon » 14 Oca 2021, 22:40

Tokatliprimera yazdı:Cümleten selamın aleyküm 2006 Nissan primera aracım var aracımda herşey normal ken bi debriyaj değiştirttim ustadan aldığım andan itibaren bank 1 sensör 2 p0037 hatası almaya başladım ne yaptıysak ne ettiysek düzeltemedik en son sensör arızalıdır dediler sensör aldım taktık yine aynı arızayı siliyorsun yola çık araç scakken saatlerce gez yanmıyor ama bırak soğusun çalıştır 50 mt gidince tekrar arızaya atıyor nolur yardım edin çok sevdiğim aracımdan soğudum :((

Problemi giderebildinizmi? Benimde alt ve üst oksijen sensörü değistirilmesine rağmen arızayi silmiyor. Problem beyinle alakali olabilir dedi usta ama henüz baktiramadim

“Motor-Mekanik Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

oto anahtarı