2016 Model Nissan Micra Aracımın Şanzımanına Değişmesi Gerekiyor dediler

Motor, yürüyen aksam ve diğer mekaniksel arızalar
Kullanıcı avatarı
Ebru
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek:

2016 Model Nissan Micra Aracımın Şanzımanına Değişmesi Gerekiyor dediler

Mesajgönderen Ebru » 14 Tem 2020, 00:31

Yardımcı olursanız sevinirim. 2016 nissan micra otomatik aracım haziran ayında yaptırdığım bakımdan sonra kendini öne arkaya atmaya başladı ve devir ibreside aşağı yukarı aynı şekilde hareket etti. Bakım yaptırdığım yetkili servise tekrar götürdüm araca 5 dk bi baktı şanzımanda boşluk oluşmuş ibre daha çok hareket ederse getirin şu an normal dedi test sürüşü yapmadan. Ancak araçtaki durum devam etti 1 hafta o şekilde kullanmaya devam ettim. Daha sonra başka bir yetkili servise götürdüm ustayla test sürüşüne çıktık araç vites atmıyor şanzımanın değişmesi gerekiyor bu da 27 bin tl indirimle 23 bin tl gibi yüksek bir tutar. Aracım daha 4 yılını bile tamamlamadı 60 bin km de bütün bakımları vs yetkili servis tarafından yapıldı. O tutarı karşılayacak durumda değilim tamir olayına da çok sıcak bakılmıyor. 4 yıllık bir araçta şanzıman arızası olmadı bana üretim kaynaklı olduğunu düşündürüyor daha önce böyle bir durumla karşılaşan ya da bilgisi olan var mı yardımcı olabilir misiniz lütfen

Kullanıcı avatarı
Frkn1461
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Micra
Meslek: Öğrenci

Re: 2016 Model Nissan Micra Aracımın Şanzımanına Değişmesi Gerekiyor dediler

Mesajgönderen Frkn1461 » 16 Tem 2020, 16:29

Geçmiş olsun micralarda şanzıman sorunu yaşamayan var mı merak etmeye başladım açıkcası. Servisler olayın fabrikasyon olduğunu kabul etmiyorlar. Yurtdışında benzer davalarda firma kabul etmiş okuduğum kadarıyla. Ama biz mecburen kendimiz yaptırdık benzer fiyatlara. Çıkmalarını daha ucuza bulabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
ASKAR
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: cvt uzmanı

Re: 2016 Model Nissan Micra Aracımın Şanzımanına Değişmesi Gerekiyor dediler

Mesajgönderen ASKAR » 20 Eyl 2022, 16:36

değerli kullanıcı bu bahsettiğiniz problem genel itibariyle yağ değişimin geç kalmasıyla alakalı bir durum sizin aracınız bozuk yağı yüksek ihtimal ile hidrolik beyin ve beraberinde yağ pompasını tamamen bozmuş gözüküyor. yetersiz ve düzensiz yağ basıncıda tambur zinciri bozmuştur. 3 işlemin mutlaka yapılması gerekiyor. ancak tambur ve clutch larda hasar şanzıman açılınca ve bazı testlerle ortaya çıkar. bu tarz bir işlem ile çok daha uygun rakamlara onarımı mümkündür. ASKAR OTOMATİK ŞANZIMAN olarak elimizden geleni yapmaya hazırız.

“Motor-Mekanik Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

oto anahtarı