P11 KASA 1997 MODEL NİSSAN PRİMERA 2.0 SE AT. 1.500 - 3.000 DEVİR ARASI TEKLEME GAZ YEMEME SORUNU

Motor, yürüyen aksam ve diğer mekaniksel arızalar
Kullanıcı avatarı
OnurS1907
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Primera
Meslek: SAĞLIK MEMURU

P11 KASA 1997 MODEL NİSSAN PRİMERA 2.0 SE AT. 1.500 - 3.000 DEVİR ARASI TEKLEME GAZ YEMEME SORUNU

Mesajgönderen OnurS1907 » 26 May 2021, 15:47

1997 Model 2.0 SE AT aracım 278bin km'de. 1.500-3.000 devir arasında gaza basınca tekliyor, yığılıyor, boğuluyor, silkeliyor, gazı kesip stop ediyordu. Motor yağı, filtreler, bujiler, buji kablolarını değiştirdim. Lpg ayarı için gittim. Usta cihaza bağladı. Benzin ve Lpg değerlerinin çok yüksek olduğunu, benzin değerinin düşürülmesi gerektiğini ondan sonra Lpg ayarı yapabileceğini şu an da hem benzini hem de Lpg'yi normal yakması gerekenden 2 katı fazla yaktığını söyledi. Özel Nissan servisine giderek mevcutta 9,0 olan benzin yakış değerlerinin; 3 ile 4 arasına indirmesini bu değerin yüksek olması nedeniyle lpg ayarı yapamayacağını söyledi. Özel Nissan Servisi'ne götürdüm. Cihaza bağladılar. Hava Akışmetresi arızalı, orijinal çıkmasını bul, yan sanayi sıfır alma ayar yapılamıyor dediler. Çıkma orijinal Hava Akışmetresi'ni bulup aldım ve 21 Mayıs 2021 Cuma günü taktırdım. Şimdi stop etmiyor. 1.500-3.000 devir aralığında tabir yerinde ise gaza parmak ucu ile dokunarak bastığımda yani gaza az tekleme, yığılma, boğulma, silkeleme ve stop etme yapmıyor. Ama ani hızlanma gerektiğinde yada rampaya gelip gaza pedalına biraz fazla basınca önce yığılma, gaz yememe, boğulma, yapıyor; 3.000 devri geçtikten sonra sorun kalmıyor. Özel Servis Akışmetrenin kendisini toplaması gerekiyor. 1 hafta kadar binip ondan sonra getir dedi. Lpg'ci ayar yapmak için cihaza bağladı.

Bu soruna nasıl bir çözüm bulabilirim.

“Motor-Mekanik Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

oto anahtarı