2015 Qashqai 1.6 DCI ŞANZIMAN

Motor, yürüyen aksam ve diğer mekaniksel arızalar
Kullanıcı avatarı
benjamin3261
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek:

2015 Qashqai 1.6 DCI ŞANZIMAN

Mesajgönderen benjamin3261 » 26 Eki 2021, 21:49

Merhaba arkadaşlar 2015 1.6 DCI platinium premium pack otomatik vites var aracı Sıfır almıştım Araçta titreme var kalkışlarda titreme yok rolentide yine titreme yok 60 tan sonra titreme başlıyor ayağını gazdan çekince ve frene basınca yine titreme yapıyor yetkili servise götürdüm anlattım sıkıntıyı araç 90 bin km de bana Şanzıman da sorun olduğunu ve 80 bin TL olduğunu söylediler...
BU SORUNLA KARŞILAŞAN ARKADAŞLAR VARMI VE BU SORUN KRONİK Mİ YOKSA KULLANICI HATASI MI
( Aracı teslim almadım ve işlem başlatmadım )
Bilginize ihtiyacım var

Kullanıcı avatarı
Fatih Demir
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Memur

Re: 2015 Qashqai 1.6 DCI ŞANZIMAN

Mesajgönderen Fatih Demir » 25 Ara 2021, 22:56

Aynı hata benim 2014 136.000 km araçta çıktı bir çözüm bulabildiniz mi?

Kullanıcı avatarı
ASKAR
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: cvt uzmanı

Re: 2015 Qashqai 1.6 DCI ŞANZIMAN

Mesajgönderen ASKAR » 15 Eyl 2022, 10:48

öncelikle geçmiş olsun. şunu belirtmek isterim bu tarz durumlarda çok da canınızı sıkmayın evet araçlarda şanzıman aksamı biraz maliyetli fakat biz ASKAR OTOMATİK ŞANZIMAN olarak müşteriye en az maliyeti çıkracak arıza tespit (OBD2) cihazından bahsetmiyorum. kendi ARGE miz olan farklı test cihazları ile şanzıman da ilgili arızalı parça tespiti yaparak minimum masrafla ve net bir sonuçla müşteri memnuniyeti sağlıyoruz. konumuza dönecek olursak. nissan dizel araçlarında yine jatconun şanzımanı olan farklı bir cvt kullanmıştır hemen hemen birbirine benzer(benzinlilerin cvt si ile) bir şanzıman fakat bu şanzıman yüksek torklara daha dayanıklı genel itibariyle daha sağlam bir şanzıman. fakat her ürün dede olduğu gibi bunun da bazı parçaların onarımı mümkün değildir ve sıfırı çok çok pahalı. orjinal çıkma bir parça ile yine masrafı minimize ederek onarımı gerçekleştiriyoruz.

“Motor-Mekanik Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

oto anahtarı