Gaza yüklenince 2500 3000 devirde citir citir ses gelmesi...

Motor, yürüyen aksam ve diğer mekaniksel arızalar
Kullanıcı avatarı
Ccmesina
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek: Kamu

Gaza yüklenince 2500 3000 devirde citir citir ses gelmesi...

Mesajgönderen Ccmesina » 15 Oca 2024, 16:25

Değerli üyeler. Ben de yeni üye oldum. 1997 gx klimalı micra var bende. Gaz basınca 2500 3000 devir de citir citir ses geliyor. Devir yükseldikçe ses daha da çok artıyor artık yanacak diye korktuk :KK . Bu konuda daha önce tecrübesi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
sinanmuro
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: independantg

Re: Gaza yüklenince 2500 3000 devirde citir citir ses gelmesi...

Mesajgönderen sinanmuro » 16 Oca 2024, 19:03

Merhaba değerli üyeler ve hoş geldin yeni üyemiz!

1997 model klimalı Micra'nın yaşattığı sorunları duyunca gerçekten üzüldüm. Bu tarz arızalar her zaman can sıkıcı oluyor. Gaz verdiğinde 2500 ile 3000 devir arasında çıtır çıtır sesler gelmesi, bazı mekanik sorunlara işaret edebilir. Bunun birkaç nedeni olabilir, mesela egzoz sisteminde bir sorun olabilir veya motor kısmında küçük bir aksamın gevşemiş olması ihtimali de var. Bu seslerin yükselmesi ve artması gerçekten endişe verici.

Bir arkadaşımın benzer bir sorunu vardı ve profesyonel bir servise danıştığında sorunun çabucak çözüldüğünü hatırlıyorum. Tabii, bu tür durumlar her zaman farklılık gösterebilir. Bu arada, araba konusuna dönerken, günlük hayatta deri pantolon kombinleri kullanmayı sevdiğimi ve bu tarz şık ve rahat kombinlerle sürüş deneyiminin daha keyifli hale geldiğini de eklemek istedim. Belki siz de denemek istersiniz.

Kullanıcı avatarı
Ccmesina
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Kamu

Re: Gaza yüklenince 2500 3000 devirde citir citir ses gelmesi...

Mesajgönderen Ccmesina » 17 Oca 2024, 00:59

Sayın @sinanmuro öncelikle hosbulduk. Cevap verdiğiniz içind e teşekkür ederim. Ustanın biri sanizmani indirip etrafına bakalım ses oradan geliyor dedi. Diğer bir usta bu arabayı ehil Bi ustaya götür baksın dedi kimseye açtırma motordan geliyor dedi. Ne yapacağımı bilemedim. İzmir de bildiğiniz bir usta var ise götürebilir değerli arkadaşlar. Ayrıca bugün fark ettim o ses normal sürerken de geliyor. Yalnız boşta iken gaza yüklenince cıtirti baya artıyor ve korkutuyor sanki metal bir parça gaza yüklenme ile beraber bir yerlere çarpıyor gibi...

“Motor-Mekanik Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 38 misafir

oto anahtarı