1.6 Tekna Primera

Motor, yürüyen aksam ve diğer mekaniksel arızalar
Kullanıcı avatarı
TEMİZSU
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Primera
Meslek: kamu

1.6 Tekna Primera

Mesajgönderen TEMİZSU » 03 Ara 2013, 12:50

Es selam arkadaşlar adım ender Ankara da yaşıyorum. . Beyaz 2004 primera 1.6 tekna sahibiyim. Aracımı 110 km üstünde hiç kullanmamıştım 15 gün öncesine kadar. Biraz basmaya başlayınca araba sıçramaya başladı. Bizim için iyi haber araba açılıyor, lakin tv panelinde yeşil renkli tamir anahtar işareti çıktı. Kışlık bakımlarını yaptırdım. Arabamı seviyorum. Yardımcı olabileceğinizi umuyorum. Teşekkür ederim.
Bu modellerin cd (sıfır veya ikinci el) fiyatları nedir.

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Meslek: Filo Kiralama

Re: 1.6 TEKNA PRİMERA

Mesajgönderen FelixCrail » 03 Ara 2013, 13:31

Bakim ekrani sifirlanmamis sanirim. Gizli menuye ulasip sifirlayabilirsin. Radyo kapaliyken settings tusuna basili tutarken ses acma tekerini menu karsina gelene kadar cevir menuye giris icin

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
TEMİZSU
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen TEMİZSU » 03 Ara 2013, 14:36

Akşama yapmaya çalışıcam, teşekkür ederim bu kadar hızlı dönüş yaptığınız için ve düşündüm de km 10.000 olmadan yağ değişimini felan yaptırdım. Sanırım sizin teşhisiniz doğru. Ben ulaştırma bakanlığında görev yapmaktayım bilginize...

Kullanıcı avatarı
ardacandan
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Navara
Meslek:
İletişim:

Mesajgönderen ardacandan » 07 Ara 2013, 01:02

eski aracım primeraydı ve bende aynı sorunla karşılaşmıştım. servise götürmüştüm onlar halletmişti

Kullanıcı avatarı
TEMİZSU
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen TEMİZSU » 16 Ara 2013, 12:25

2 Kez Uğraştım Beceriksizliğim çıktı Karşıma :(

Kullanıcı avatarı
keyifcafe
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: cafe

Re: 1.6 Tekna Primera

Mesajgönderen keyifcafe » 11 Mar 2014, 22:39

slm arkadaşlar 2005 model 1.6 teknam var. günde 1 veya 2 kez vites 1 ve 2 girmiyor ne yapmam lazım şimdiden tşklr. motor yagı arabayı almadan 1 ay önce koymuş. Arabada yağ ışığı yeniden yandı ne yapmam lazım
iyi akşamlar

keyifcafe
gaziantep
2005 model 1.6 tekna

En son keyifcafe tarafından 16 Mar 2014, 09:58 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 12 Mar 2014, 07:40

yağ ikazı yanacak kadar yağ eksiltiyorsa ciddi sorun var. bende 1.7 litre yağ eksikken bile yağ ikazı yanmamıştı. sendeki sorun büyük anlaşılan

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
keyifcafe
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen keyifcafe » 12 Mar 2014, 10:02

slm FelixCrail ne yapmam lazım ve neden kaynaklı oluyor. arabayı yeni aldım motorunda langır ses geliyordu nizip te sanayide ustaya sordurdum Piston ve Bobinden dedi
Aracı alırken exper e soktum % 60 motor çıktı normalmidir.
Nizip' te nissan dan anlı yan usta yok Gaziantep e götürecem. Şimdiden tşklr yardımın için iyi günler

Keyifcafe
Gaziantep/Nizip
2005 Nissan Primara Tekna

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 14 Mar 2014, 00:51

motordan langır diye ses gelirken ve ustanız piston demişken bu arabayı almak büyük cesaret, yada yarı parasına almış olmalısınız kaçırmayayım diyerek almış olmalısınız. ayrıca buradan motordaki sesle ilgili kesin bir şey kimse söyleyemez. yağ eksiltme konusunda aracınız altını ıslatıyor mu yani park ettiğiniz yere akıyor mu yoksa kendisi mi yakıyor. eğer kendisi yakıyorsa motordan gelen sesle birlikte 5000 tl yi bulur masrafınız. o ses ne durumlarda geliyor, bir şeyler yapınca kesiyor mu, yani gaz verince belli bir devirde kesiyor mu, belli bir devirler arası mı yapıyor, siz arabayı nezaman aldınız. çekişten düşme varmı veya performansı oldukça kötümü, onlarca soru var onlarca da cevap,

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
keyifcafe
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen keyifcafe » 15 Mar 2014, 20:42

slm Sterkenli arabayı 15 gün oldu alalım. tüm yağlarını ( motor-şanzıman ve frenin ) kontrol ediyorum eksilme yok. sadece ( yağ ışığı yanıyor ve sönüyor sürekli )ve ( motor arıza ışığı yanıyor ). garaj da park yerinde yağ damlaması yok. performansı güzel çekişi iyi langır ses dediğim büyük ses değil sadece motorundan ses çıkmaması gerekiyor bir ses var anlamıyorlar ustalar ve pazartesi Gaziantep te Nissan servisine götürüp baktıra cam Primera tekna 2005 Model beyaz renk 16.500 aldım değişeni darbesi yok 3 parça da boya var fiyat nasıl hocam cevabınız ve yardımınız için tşklr
iyi akşamlar hocam

keyifcafe
Gaziantep/Nizip
2005 Nissan Primera tekna

Kullanıcı avatarı
1.burak
Platin Üye
Platin Üye
Meslek: İlaç Mümessili

Mesajgönderen 1.burak » 15 Mar 2014, 21:42

Fiyat bedava bence.. Kendi aracim 2000 model Primera.. Ben bile vermem kendi aracimi sizin bu araci aldiginiz fiyata.. Umarim masraf cikaracak biseyi yoktur aracin.. Plakayi sorgulattirdinizmi, agir hasar kaydi falan olmadigindan eminmisiniz?

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 15 Mar 2014, 22:24

keyifcafe yazdı:slm Sterkenli arabayı 15 gün oldu alalım. tüm yağlarını ( motor-şanzıman ve frenin ) kontrol ediyorum eksilme yok. sadece ( yağ ışığı yanıyor ve sönüyor sürekli )ve ( motor arıza ışığı yanıyor ). garaj da park yerinde yağ damlaması yok. performansı güzel çekişi iyi langır ses dediğim büyük ses değil sadece motorundan ses çıkmaması gerekiyor bir ses var anlamıyorlar ustalar ve pazartesi Gaziantep te Nissan servisine götürüp baktıra cam Primera tekna 2005 Model beyaz renk 16.500 aldım değişeni darbesi yok 3 parça da boya var fiyat nasıl hocam cevabınız ve yardımınız için tşklr
iyi akşamlar hocam
çok iyi almışsınız bu fiyata, hayırlı uğurlu olsun

keyifcafe
Gaziantep/Nizip
2005 Nissan Primera tekna

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

“Motor-Mekanik Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 29 misafir

oto anahtarı