Rulman Sesi

Motor, yürüyen aksam ve diğer mekaniksel arızalar
Kullanıcı avatarı
comolokko
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek: serbest

Re: Rulman Sesi

Mesajgönderen comolokko » 27 Şub 2014, 12:45

Lastikle falan alakası yok bence şanzımandan şüpheleniyorum.sürtme sesi olsa 40 dan sonra neden kesilsin dahada devam eder diye düşünüyorum.Frene basıncada ses değişmiyor.Nissan maceramız sıkıntılı başladı şimdilik :D

Kullanıcı avatarı
MÜNÜRB
Platin Üye
Platin Üye
Meslek: memur
İletişim:

Mesajgönderen MÜNÜRB » 27 Şub 2014, 14:09

comolokko yazdı:Lastikle falan alakası yok bence şanzımandan şüpheleniyorum.sürtme sesi olsa 40 dan sonra neden kesilsin dahada devam eder diye düşünüyorum.Frene basıncada ses değişmiyor.Nissan maceramız sıkıntılı başladı şimdilik :D

araçlarda önden geldiğini düşündüğünüz bir ses arka kısımdan sağdan geldiğini düşündüğünüz ses soldan olabilir yanıltıcı sesler ön tarafta kaliper pimleri boşluk yapmış olabilirön veya arka balatalar bitik balata yuvada oynayabilir vb bir çok parça dan ses gelebilir bunu kullanarak arabayı dinleyerek anlayabilirler bazı sesler alçak hızlarda duyulur hız arttıkça kesilebilir bir sesi bulabilmek için 3 kişi deneme sürüşüne çıktık tabi bu arada bir sürü sök tak ordan değil burdanmı uzadı gitti boşa değiştiğimiz parçalar cabası tabi:T
naçizane başımızdan geçenlerle ilşki kurmaya çalışıyoruz inşallah şanzumandan değildir :D

münür bingöl
34ZPT24
silivri/istanbul
almera tekna
1.5 2008

Kullanıcı avatarı
comolokko
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen comolokko » 27 Şub 2014, 16:44

arka taraftan gelse direksiyonda titreme yapmaması lazım.direksiyondada 40 a kadar bi titreme hissediliyor.Ford ustası var tanıdığım bide ona baktıracağım.Bide wv servisde çalışan bi arkadaşım var onada baktıracam.bulmam lazım hiç sevmem sesli arabayı müzikte biryere kadar idare ediyor.

Kullanıcı avatarı
MÜNÜRB
Platin Üye
Platin Üye
Meslek: memur
İletişim:

Mesajgönderen MÜNÜRB » 27 Şub 2014, 17:35

comolokko yazdı:arka taraftan gelse direksiyonda titreme yapmaması lazım.direksiyondada 40 a kadar bi titreme hissediliyor.Ford ustası var tanıdığım bide ona baktıracağım.Bide wv servisde çalışan bi arkadaşım var onada baktıracam.bulmam lazım hiç sevmem sesli arabayı müzikte biryere kadar idare ediyor.

takipteyiz inşallah en kısa zamanda problem çözülür :D

münür bingöl
34ZPT24
silivri/istanbul
almera tekna
1.5 2008

Kullanıcı avatarı
Karacabeg
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Primera
Meslek: Makine Mühendisi

Mesajgönderen Karacabeg » 28 Şub 2014, 17:06

Lastiklerden geliyor olsa yüksek hızda daha da artmaz mı bahsettiğiniz şeylerin hepsini bende yaşadım rulmandandı. bir başka aracımda volan dişlisindendi o bir yere sürtüyormuş. İyi bir usta olması lazım hocam önemli olabilir.

Ahmet Kenan
2007 Primera Tekna

Kullanıcı avatarı
comolokko
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen comolokko » 02 Mar 2014, 16:32

Dün başka bir ustaya gösterdim lastikten değil bu dedi.Rulmanları değiştirmişsin aks lardan olabilir dedi.biraz daha artsın o zaman buluruz şu an için tam net değil bilya ise az daha dağılmasını bekleyelim dedi ses hariç şuan için aracta hiç bir problemin yok alt takım ön düzen sorunsuz çok iyi diyerekte moral verdi. :D Ford ve wv ustaları yoğunluktan baktıamadım hafta içi sakin bir günde onlarlada 1-2 tur atıcaz bakalım.

Kullanıcı avatarı
comolokko
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen comolokko » 04 Mar 2014, 22:00

Bugün yine sanayideydim.Lastikçi arkadaşa gösterdim lastikten değil dedi akslardan bu dedi yinede bir lastikleri değiştir dedim eski 195/55/16r 2 tane lastik taktık.Testi yaptım sonuç ses kesildi.Üzerindeki dunlop lastikler 2. yılında bayatlamış.15 günlük çalışmanın ardından sorun çözüldü.İnşallah faydamız olur bu tip problemi olan arkadaşlara.Önce rot balansçıya kontrol ettirin orda problem yoksa lastikleri değiştirip deneyin ondan sonra rulman aks diferansiyel şanzıman devam edin.KUMHO YADA BARUM almayı istiyorum.Orjinal ebatlarında 195/55/16 r

En son comolokko tarafından 26 Mar 2015, 02:34 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Karacabeg
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Primera
Meslek: Makine Mühendisi

Mesajgönderen Karacabeg » 05 Mar 2014, 11:51

Geçmiş olsun sorunun çözülmesi iyi olmuş. Lastikten kaynaklanmasına şaşırdım açıkcası dunloptan soğudum şu olaydan sonra

Ahmet Kenan
2007 Primera Tekna

Kullanıcı avatarı
comolokko
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen comolokko » 05 Mar 2014, 12:46

DUNLOP MU ?Bedava verseler almam artık bana 15 gündür stres yaşattı.Öyle bir ses yok ama anlatamam bir lastik bu kadar mı ses yapar bu kadar mı kötü hamuru olur.Resmen şanzımana varana kadar söktürtecekti bana.

“Motor-Mekanik Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

oto anahtarı