Nissan Juke sabahlari motorda tekleme *lütfen bir fikir vern

Motor, yürüyen aksam ve diğer mekaniksel arızalar
Kullanıcı avatarı
bsonbahar
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Juke
Meslek:

Nissan Juke sabahlari motorda tekleme *lütfen bir fikir vern

Mesajgönderen bsonbahar » 25 Nis 2014, 13:07

öncelikle herkese selamlar, Biraz uzun oldu ama lütfen okuyun,
Aracim 2011 nissan juke dizel henüz 22.000 de sifir aldik esim gayet sorunsuzca biniyordu, suan isim geregi sanliurfadayim ve buradaki servisin birseyden anladigi yok bana kafayi yedirttiler,lütfen bi yardim edin arkadaslar

aracin bakim zamani geldi gittim biyerden yag aldim filtreleri Ankaradan getirttim zaten garantisi bitti diye siradan bir tamircide yagi vs. degistirttim ayni gün depoda dibine kadar bitmisti biryerden mazot aldim eve geldim yag filanda degistiginde hicbir sorun yoktu gayet normal eve geldim ertesi sabah arabayi calistirdigimda motor sanki yere dusecek gibi sallaniyor yani motor calisiyor arabada gidiyor fakat yaklasik bi 30sn kadar motor zangir zangir sallaniyor bu esnada devir cubugu 900-1300 arasinda gidip gidip geliyor sonra geciyor ve gün icerisinde birdaha herhangibir sorun yok ilk olaydan sonra arabayi 15dk kullanalim sonra 50 kerede stop edip calistirsak birsey olmuyor sadece sabahlari yapiyor yani.

Gelelim servise; Yetkili servise gittim dedilerki mazot filtresini degistirelim dedimki tamam degisti, yagini degistirelim biz bilmeyiz ne koydular dediler dedimki tamam, yag filtresi vs. degisti 450TL verdim aldim arabayi geldim sabah bastim ayni zangir zangir...
Tekrar servise gittim dedilerki mazot filtresinin onunde bir elcek var (hani mazot filtresindeki havayi atmak icin bastigimiz bir balon varya o) o bozulmus mazotu geri kaciriyor ondan oluyor dediler degistirdiler 300TL sabah bastim yine ayni, tekrar gittim ADAM DİYOKİ POMPA VE ENJEKTÖRLERİ DEĞİŞTİRECEZ 9000TL ona göre bakariz artik bende dayanamadim saydim sövdüm bastim ciktim, o sinirlede buraya yaziyorum lütfen bi akil verin ne yapayim? enjektörlerde veya pompada sorun olsa aracta güc kaybi tekleme vs. olmazmi yani 140-160 basiyosun sorun yok devir problemi cekis kaybi hicbisey yok hem 22.000de enjektor pompa degisirmi? Sanliurfada bu isi yaptiramayacam anladim Ankaraya götürecem ama bi 750de orda harcamadan ne yapabilirim bir tavsiye verin lütfen...

Kullanıcı avatarı
1.burak
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Primera
Meslek: İlaç Mümessili

Re: Nissan Juke sabahlari motorda tekleme *lütfen bir fikir

Mesajgönderen 1.burak » 25 Nis 2014, 13:40

Öncelikle gecmis olsun.. Nedir nasil olmustur bilmiyorum.. Deneyimli olan arkadaslar mutlaka size yardimci olmaya calisacaklardir.. Fakat hepsinden once Nissan Türkiye'ye hatta Nissan'a dogrudan maille bayi ismi, fatura numarasi, giris cikis tarih saatlerini iceren sikayet maili gonderin.. Sikayetvar.com uzerindende yazin.. Mutlaka geri donus olacaktir.. Maddi kaybinizi telafi edin.. Ben Samsun'da ayni sekilde sonucsuz kalmaya alistim.. Artik yetkili servisin onunden gecmiyorum.. Tekrar gecmis olsun, umarim kisa zamanda ve maddi olarak cok.zorlamadan problem cozulur..

Bu arada lutfen forum kurallarinda yer aldigi gibi oncelikle tanisma basligi altinda kendinizi tanitiniz..

Kullanıcı avatarı
bsonbahar
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Juke
Meslek:

Mesajgönderen bsonbahar » 25 Nis 2014, 14:16

cok tesekkurler, kusura bakmayin hemen tanitimi yapiyorum

Kullanıcı avatarı
hakand20
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: memur

Mesajgönderen hakand20 » 26 Nis 2014, 18:53

yakıt aldığınız yeri değiştirin. büyük ihtimal kullandığınız yakıt kaçak olabilir. içindeki yakıt ağır geldiğinden yakamadığı için tekleme yapabilir. benim başıma gelmişti. yakıt aldığım istasyonu değiştirdim düzeldi.

“Motor-Mekanik Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 30 misafir

oto anahtarı