rulman sesi

Motor, yürüyen aksam ve diğer mekaniksel arızalar
Kullanıcı avatarı
hasan knd
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek: işci

rulman sesi

Mesajgönderen hasan knd » 30 Haz 2014, 21:56

slm arkadaşlar..2004 pirimera teknam var.ama son zamnlarda debriyaja basınca kesilen bir rulman sesi gibi ses geliyor..seyir halindeykende devam eden bir ses bu..acaba debriyaj rulmanındanmı yoksa şanzumanmıdır..umarım şanzuman degildir :(bu sorun nedir sizce vedemaliyet nedir..şimdiden teşekkür ederim.bi yardımcı olursanız neyapmam gerekiyor ..

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Patrol
Meslek: otomotiv

Re: rulman sesi

Mesajgönderen etap nissan » 01 Tem 2014, 20:58

Debriyaja basınca ses kesiliyorsa problem şanzımandadır.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
orionche
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: memur

Mesajgönderen orionche » 01 Tem 2014, 22:17

Şanzumanda bulunan rulmanlardan geliyor olabilir. Bende de oldu aynısı. Debriyaja basınca kesiliyor, düşük viteslerde daha çok duyuluyor. Eğer bendeki gibi aynı problemse bir an önce yaptır. Hareket halindeyken rulman dağılırsa komple şanzuman gider. Çıkmasını bulayım taktırayım derken 5 bin lirana malolur. Ben özel serviste 750 liraya değiştirttim 4 rulmanı. Yetkili servis 1.250 demişti.

Resim
:XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA

Kullanıcı avatarı
radatt
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: kamu

Mesajgönderen radatt » 06 Tem 2014, 23:35

Hocam mrb.aynini ses benim arabada davar.ustam rulman dedi fakat afyonda rulman sıkıntı.tavsiye edeceginiz bir yer varmidir.? Birde rulmanlari ne kadara aldiniz tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
orionche
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: memur

Mesajgönderen orionche » 07 Tem 2014, 23:17

Benim ustam Ankarada. Ondan başkasına da gitmediğim için kimler var başka bilmiyorum. Ben arabayı götürdüm sesi dinledi ve "bir p12 klasiği" dedi. Bütün p12'lerde çıkar bu arıza er-geç dedi. Rulmanları ben almadım onun stoklarında vardı zaten.

Resim
:XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA

Kullanıcı avatarı
radatt
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: kamu

Mesajgönderen radatt » 08 Tem 2014, 10:09

Anladım.benim arabami ankaraya getirmem imkansiz gibi duruyor.eger varsa iletisim bilgileri en azindan rulmanlari ondan qlsam iyi olacak cunku burada dedigim gibi parca sıkınti.şimdiden tesekkurler

Kullanıcı avatarı
hasan knd
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: işci

Mesajgönderen hasan knd » 18 Tem 2014, 22:42

slm arkadaşlar..bugün şanzumanın rulmanlarını degiştirtim..biraz tuzlu oldu ama araba kendine geldi..usta rulmanları gösterdi bende çaktırmadan bakıyordum zaten:)..2 tane rulman elle çevirdiginde tuhaf sürtünme sesi vardı..6 adet rulman degişmiş.işcilik yag falan 1000 istediler yapacak bişi yok verdik..buarada açmışken debriyaj rulmanıda degişti balatası baskısı güzel dediler..ama usta nissancı işini iyi biliyor paracıklar gitti ama ses kesildi..ha eskidende açılmış benden önceki sahibi açtırmış. ama usta bi parca eksik koymuş yaglayıcımı ne sert teflondan yaptırdılar tornacıya aklınızda bulunsun diye sölüyorum..herkeze kurcalıtılacak bir alet degil şanzuman ..saygılar.

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Diğer
Meslek: yay segman sanayii

Mesajgönderen delipoyraz75 » 02 Ara 2014, 02:08

biraz tuzlu oldu demişsiniz,boş verin olsun sonradan olucaklar ( şanzuman dişli dağılması gibi) tuzla biber olmasından iyidir kafanız rahat olur en azından geçmişolsun ve hayırlı olsun saygılarımla...

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe
Nıssan Vanetta cargo 2,3d

“Motor-Mekanik Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 34 misafir

oto anahtarı