Arabanın altına kaçırması nissan sunny (n14)

Motor, yürüyen aksam ve diğer mekaniksel arızalar
Kullanıcı avatarı
BoraC
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Diğer
Meslek: Bankacı

Arabanın altına kaçırması nissan sunny (n14)

Mesajgönderen BoraC » 30 Tem 2014, 02:11

Merhaba Arkadaşlar hayırlı bayramlar olsun öncelikle...

Belki hatırlarsınız , temmuz ayı başlarında 1996 model otm. nissan sunny 1.6 SLX (tüplü) ile aranıza katılmıştım.

Ufak bir arıza olayım oldu dün :( Şehir içi kullanımdan sonra ilk defa 250 km kadar şehirler arası yol yaptım. (Edremit - İnegöl arası) Yolun bir kısmından sonra araçta benzin kokusu gelmeye başladı. Pek önemsemedim önce ama benzin ibresinde yarım depo olan benzin çeyrek depoya düştüğünü farkettim :( ama yolada devam ettim...
Gideceğim yere varınca birde ne göreyim sol arka tekerin orda turuncumsu bir hortumdan şıpır şıpır benzin damlıyor :( o son çeyrek depo benzinde bitmiş :XA ...

Bayramın 2. günü yani bu sabah düştüm sanayiye bir tofaş-reno servisi (özel) açıktı girdim baktılar maktılar damlatmıyor bu dediler :( depoya 60 TL'lik beznizn de atmıştım damlama olursa görsünler diye... Yok , akma falan kalmamış... Biz bişey yapamayız deyip yolladılar :(

Neyse konuyu dağıtmayayım ; vaziyet bu... Böyle bir olay yaşayan başına gelen var mı daha önce ? Yarın tekrar bakacağım anlayan bir usta bulmaya :)

Kullanıcı avatarı
sinoplu
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek: memur

Re: Arabanın altına kaçırması nissan sunny (n14)

Mesajgönderen sinoplu » 30 Tem 2014, 07:39

Geçmiş olsun
Zamanla her araçta olabilecek bir şey bu tekrar damlatırsa iyice baktırır hortumu değiştirirsin muhtemelen hem yolun hem benzinin sıcağıyla hortum kendini saldı akıttı soğuyunca kesti olabilir
Benim biladerin 92 springinin benzin deposu delinmişti mesela taş maş geldi heralde delmiş yine bir arkadaşın 97 corollasında da hortum delinmiş yaptırmıştı
Bende de 97 Europe 19 vardı benzin alınca koku yapıyordu ama karbüratörlü olunca benzin gerekmediği için önemsemedim öyle satıldı muhtemelen onunda delikti hortumu
Ama ihmal etmemek gerek Allah korusun alev alır falan baktırmakta fayda var
Gerekirse aracı lifte alıp kuvvetli ışıkla depoya ve benzin hortumuna santim santim bakılabilir

57 SİNOP 42
Nissan Primera 1.6 slx 1998 Model

Kullanıcı avatarı
BoraC
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Diğer
Meslek: Bankacı

Re: Arabanın altına kaçırması nissan sunny (n14)

Mesajgönderen BoraC » 30 Tem 2014, 18:28

İlginiz için çok teşekkürler... Bugün sanayideydik sabahtan :) deponun üstünden - (arka koltukların alt kısmında ) hortumlardan biri çürümüş :( onu değiştirttik şimdi sorun yok gibi... 50 TL işçilik + 5 tl hortum masrafı ile halloldu... Bu arada bizim bir depo benzinde karayollarına bayram ikramımız oldu :D
Neyse bununla geçmiş olsun bakalım...

Kullanıcı avatarı
sinoplu
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek: memur

Re: Ynt: Arabanın altına kaçırması nissan sunny (n14)

Mesajgönderen sinoplu » 30 Tem 2014, 21:57

BoraC yazdı:İlginiz için çok teşekkürler... Bugün sanayideydik sabahtan :) deponun üstünden - (arka koltukların alt kısmında ) hortumlardan biri çürümüş :( onu değiştirttik şimdi sorun yok gibi... 50 TL işçilik + 5 tl hortum masrafı ile halloldu... Bu arada bizim bir depo benzinde karayollarına bayram ikramımız oldu :D
Neyse bununla geçmiş olsun bakalım...

Geçmiş olsun

57 SİNOP 42
Nissan Primera 1.6 slx 1998 Model

“Motor-Mekanik Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 29 misafir

oto anahtarı