İzolasyon ve Süspansiyon

Motor, yürüyen aksam ve diğer mekaniksel arızalar
Kullanıcı avatarı
pasha5770
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Juke
Meslek:

İzolasyon ve Süspansiyon

Mesajgönderen pasha5770 » 30 Tem 2012, 10:18

2012 Tekna sahibiyim. Ara. yakıt olarak cimri ama İzolasyon konusunda büyük sıkıntı yaşatmakta . en ufak taş sesi bile aracın içinde duyulmakta . Bunun önüne nasıl geçebiliriz ?

Ve süspansiyon yok denecek kadar ufacık bir tümsek bile olsa sanki beşik gibi sallanıyor . beklenttilerimin cok cok altında kaldı bu konularda

bir diğer konu ise araçta güvenlik gerçekten yok denecek kadar az . Bu kadar savurgan ve kayan araç görmedim .

Kullanıcı avatarı
Bereware
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Re: İzolasyon ve Süspansiyon

Mesajgönderen Bereware » 17 Ağu 2012, 17:38

Aynı aracı mı kullanıyoruz?
Kendiliğinden coilover olan muhteşem yol tutuşu olan bir araç bu. Istanbul-Ankara yolunda nerdeyse hiçbirzaman 180-190ın altına inmedim. Virajlarda bile hızımı korudum ama sarı ışık bile yanmadan girdi çıktı. Muhteşem ötesi bir yol tutuşu var.
Siz bir gösterin arabanızı isterseniz. yok hala olmadı diyorsanız K & N firmasının çok güzel coilover kitleriyle 2000 lira civarına ister yüksekliği değiştirireke ister sabit tutarak çok güzel yol tutuşu elde edebilirsiniz.
Jantlarınızı ve lastiklerinizi genişletmek de bir çözüm ancak biraz yakıt tüketimine de etkiyecektir bu hareket.

2012 Nissan Juke dCi

Kullanıcı avatarı
hakan beker
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: memur

Mesajgönderen hakan beker » 19 Ara 2012, 23:14

ben aracı 2 aydır kar ve buz üzerinde kullanıyorum sistemler kapalı iken art arda 3. yada 4. manevrada yoldan kopuyor ve çabuk olmazsanız toparlamıyor (kar üzerinde 40-50 km hızda).ama sistemler açıkken çok başarılı zaten esp vs. hemen devreye giriyor aracı her türlü yolda tutuyor.süspansiyon ise biraz sert ve izolasyon zayıf.

Kullanıcı avatarı
Muhammet Murat
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Primera
Meslek:
İletişim:

Mesajgönderen Muhammet Murat » 28 Ağu 2013, 14:10

lütfen aşağıdaki linkte kendinizi tanıtınız aksi takdirde açmış olduğunuz tüm topicler silinecektir. ilginize teşekkür ediyoruz.

viewtopic.php?f=37&t=1293

Muhammet Murat Üyel
07 YS 107
KONYA / ANIT
Primera Comfort 2001 (MAZİDE KALDI)

İKİ SANİYE SONRASINA GARANTİSİ OLMAYAN HAYATIMIZ İÇİN FIRILDAK OLMAYA GEREK YOK.

Kullanıcı avatarı
pasha5770
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen pasha5770 » 28 Ağu 2013, 15:37

Bereware yazdı:Aynı aracı mı kullanıyoruz?
Kendiliğinden coilover olan muhteşem yol tutuşu olan bir araç bu. Istanbul-Ankara yolunda nerdeyse hiçbirzaman 180-190ın altına inmedim. Virajlarda bile hızımı korudum ama sarı ışık bile yanmadan girdi çıktı. Muhteşem ötesi bir yol tutuşu var.
Siz bir gösterin arabanızı isterseniz. yok hala olmadı diyorsanız K & N firmasının çok güzel coilover kitleriyle 2000 lira civarına ister yüksekliği değiştirireke ister sabit tutarak çok güzel yol tutuşu elde edebilirsiniz.
Jantlarınızı ve lastiklerinizi genişletmek de bir çözüm ancak biraz yakıt tüketimine de etkiyecektir bu hareket.

Sanırım aynı aracı kullanıyoruz ama sizin aracın anlattığınıza göre maşallahı var aracınızın.

İlk defa birinden bu araç hakkında muhteşem ötesi yol tutuşu var dediğini duydum . Kendim 80 -90 km hızda bile araçtan korkar hale geldim . Bundan önce Cruze sahibi biri olarak söyluyorum bunu bu araçta yol tutuş ve izalosyon 0 denecek kadar az .

Kullanıcı avatarı
kadirbilir81
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek:

Mesajgönderen kadirbilir81 » 30 Ağu 2013, 01:09

:) tamamen yanlış araç hakkında yorum yapmışım :) primeranın yol tutuşuna laf edildiğini zannederek cevap yazmıştım, öyle olmadığını fark edince mesajımı geri aldım, gecenin bu saati için normal bir yanılgı denilebilr :))
Bu arada, primeranın yol tutuşu çok iyidir :)

Kullanıcı avatarı
Taylansancak
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek:

Mesajgönderen Taylansancak » 22 Oca 2014, 02:13

16 jant hiç kullanmadım ama 18 jantta yol tutuş , segment e göre gayet tatminkar. Cruze la kıyaslamayın segment çok farklı. Ayrıca benzinli araçtan dizele geçişin yadırgaması olabilir. Yüksek tork da kalkıştı patinaj a girme eğilimi vs güvensizlik hissiyatı verebiliyor. Halbuki ki öyle değil. Zira Cruze denen araba 1. Viteste dahi patinaja giremeyecek kadar zayıf bir arabadırr. Hele hele 113 beygirlik se performans evlere şenliktirr. Araba gitmediği için çok güvenli hissedersiniz;)
Ses alma konusu.. Dizel motora göre içerideki ses düzeyi gayet iyi. Sadece çamurluk içine çarpan taşlar ses yapıyor..

Kullanıcı avatarı
hakand20
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: memur

Mesajgönderen hakand20 » 22 Oca 2014, 22:45

çamurluktan gelen ses konusunda size katılıyorum. benim eski aracım ford idi. ford a göre içerisi sesi baya az alıyor.

Kullanıcı avatarı
Giovanni41
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Finans

Mesajgönderen Giovanni41 » 04 Şub 2014, 17:26

yoldaki sesi alma konusunda benim bir şikayetim olmadı ancak sol arka taraftan gıcırtı şeklinde çok rahatsız edici bir ses geliyor maalesef. arabanın gönyesi her kaydığında araç çukura girdiğinde ya da tümseğe çıktığında sesi duyuyorum. tam olarak anlayamıyorum da nereden geldiğini ama düz yolda kaymak asfaltta herhangi bir sorun yok. belli amortisörlerden ya da süspansiyondan gelmiyor o ses. yani dolu dolu bi ses değil, ince ince sinir bozucu bi gıcırtı. sanki yayları bozulmuş bi yatak gibi. bu sorunu yaşayan oldu mu nasıl çözüm bulabilirim buna?

Kullanıcı avatarı
oztrk
Platin Üye
Platin Üye
Meslek: Pazarlama Danışmanlı
İletişim:

Mesajgönderen oztrk » 04 Şub 2014, 17:30

Koltuklarin kilitlenen kismina bant sarin. Ayni sorun bende devardi, boyle cozdum.

“Motor-Mekanik Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

oto anahtarı