p11 2.0 üst kapak conta sorunu

Motor, yürüyen aksam ve diğer mekaniksel arızalar
Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Patrol
Meslek: otomotiv

Re: p11 2.0 üst kapak conta sorunu

Mesajgönderen etap nissan » 18 Oca 2015, 00:47

duzicili61 yazdı:Arkadaşlar 98 primera 2.0 aracımın tekleme sorunu ile LPG ustasına gittim usta aracı kontrol ettikten sonra bujilerde yağlama olduğunu ve teklemenin sebebinin bu olduğunu söyledi. Sanayide ustayla üst kapağı açarak yağlamanın sebebini ararken buji boşluklarında 4 adet madeni para büyüklüğünde birbirine bağlı bir conta olduğunu ve bunların sertleşmiş ve kırılmış olduğunu gördük buradan yağ kaçağı sonucu teklemeye sebeb olacağı kanısına vardık. Osmaniye nin ilçesinde bulunmam sebebiyle contayı temin edemedik eski contayı sıvı conta ile tekrar tutturduk. İnternette arıyorum ama bir türlü bulamıyorum,bahsettiğim parçayı anlayan üstatlardan yardım bekliyorum bulabileceğim yer neresidir yardımcı olursanız çok memnun olurum.

İstediğiniz contalar takım conta ile birlikte satılıyor takım halinde alın kalanlar size yine lazım olacatır.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
duzicili61
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek: esnaf

Mesajgönderen duzicili61 » 18 Oca 2015, 19:42

Uzun araştırmalar sonucu söylediğiniz gibi haricen satılmadığı sadece takım conta ile satıldığı fakat her takımdan çıkmadığını tespit ettim, şimdi içerisinde buji keçesi olan takım arıyorum :D inşallah bulacağım. Belki ilerde aynı sorunu yaşayanlar olabilir buji keçesi sadece servisten temin edilebilir ortalama temin süresi 15 gün fiyatı 88 TL, dışarıda da takım conta ortalama 150 TL civarında.

Benim Beyaz Meleğim 1998 Nissan Primera 2.0 SE

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Diğer
Meslek: yay segman sanayii

Mesajgönderen delipoyraz75 » 18 Oca 2015, 22:38

aslında sanayide contacılar olur hernevi contayı yapabiliyolar fiyatlarıda baya uygun oluyor benim arabanın karter contası yoktu mesele 15tl ye kesti birebir yaptı adam,yakınızda varmı bilmem ama bir soruşturun illaki vardır varsa eyer orada yaptırabilirsiniz gibime geliyor.

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe
Nıssan Vanetta cargo 2,3d

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Patrol
Meslek: otomotiv

Mesajgönderen etap nissan » 18 Oca 2015, 23:29

delipoyraz75 yazdı:aslında sanayide contacılar olur hernevi contayı yapabiliyolar fiyatlarıda baya uygun oluyor benim arabanın karter contası yoktu mesele 15tl ye kesti birebir yaptı adam,yakınızda varmı bilmem ama bir soruşturun illaki vardır varsa eyer orada yaptırabilirsiniz gibime geliyor.

senin aracında karter contası olmaz

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
duzicili61
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen duzicili61 » 21 Oca 2015, 20:27

Sevgili dostlar yoğun araştırmalarım sonucu içerisinde buji keçesi olan takım contanın izine Primera'nın ana vatanı olan Konya'da ulaştım. Hami isimli ustamız temin etti inşallah yarın elime ulaşacak. Benim buji kablolarının içinde hafif paslanma vardı onlarında yenisini istedim 150 TL takım conta 50 TL buji kablosuna fiyat verdiler cuma günü montajını yaptırıp sorunun giderildiğini tespit edersem inşallah sonucu sizlerde paylaşacağım.

Kullanıcı avatarı
duzicili61
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen duzicili61 » 22 Oca 2015, 19:40

Arkadaşlar takım contamız bugün geldi ve değişimi gerçekleştirdik üst kapak contası ve buji keçesi değişti. Sorunumuz düzeldi buji kablolarınıda değiştirdim aracın sesi çalışması güzelleşti fakat rölantide dalgalanma mevcut hava akış metreden olabilir diye düşünüyorum yarın sakin sakin temizlemeyi düşünüyorum inşallah düzelir. sizce sebebi ney olabilir, farklı bir yorumu olan var mı acaba?

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen delipoyraz75 » 29 Oca 2015, 01:11

geçmiş olsun sevindim durumunuzun ve tedariğin gerçekleşmesine,bu arada bunun sorununu en iyi güçlü usta bilir ona danışabilirsin sanırım

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen delipoyraz75 » 27 Şub 2015, 23:06

güçlü ustam yazını yeni gördüm alt karter kapak için conta kestirdik silikonla kapatacaktım ama sökerken üzerinde kağıt conta olduğunu gördüm garanti olasun diye kestirdim contanın aynını ve taktım,valla bazen bende arabamda nevar ne yok çözemiyorum artık ama seviyorum yinede :)

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe

“Motor-Mekanik Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

oto anahtarı