p11 2.0 üst kapak conta sorunu

Motor, yürüyen aksam ve diğer mekaniksel arızalar
Kullanıcı avatarı
duzicili61
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek: esnaf

p11 2.0 üst kapak conta sorunu

Mesajgönderen duzicili61 » 10 Oca 2015, 00:02

Arkadaşlar 98 primera 2.0 aracımın tekleme sorunu ile LPG ustasına gittim usta aracı kontrol ettikten sonra bujilerde yağlama olduğunu ve teklemenin sebebinin bu olduğunu söyledi. Sanayide ustayla üst kapağı açarak yağlamanın sebebini ararken buji boşluklarında 4 adet madeni para büyüklüğünde birbirine bağlı bir conta olduğunu ve bunların sertleşmiş ve kırılmış olduğunu gördük buradan yağ kaçağı sonucu teklemeye sebeb olacağı kanısına vardık. Osmaniye nin ilçesinde bulunmam sebebiyle contayı temin edemedik eski contayı sıvı conta ile tekrar tutturduk. İnternette arıyorum ama bir türlü bulamıyorum,bahsettiğim parçayı anlayan üstatlardan yardım bekliyorum bulabileceğim yer neresidir yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Benim Beyaz Meleğim 1998 Nissan Primera 2.0 SE

Kullanıcı avatarı
duzicili61
Silver Üye
Silver Üye

Re: p11 2.0 üst kapak conta sorunu

Mesajgönderen duzicili61 » 11 Oca 2015, 19:49

Allah aşkına kimse yokmu bunu bilen yardımcı olmak isteyen ?

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 11 Oca 2015, 20:10

bilmediğimiz şeyin nesine yardımcı olcaz? cevap gelmiyor diye sitem edenleri anlamıyorum, anlamak istemiyorum.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
NISTEC
Administrator
Administrator
Otomobil: Diğer
Meslek: Reklam
İletişim:

Mesajgönderen NISTEC » 11 Oca 2015, 22:40

Google a nissanburada yaz çıkan sitedeki telefonu ara. Nejlet ustayı sor forumdan yönlendirdiler de, o yardımcı olur.

Nissan Club Türkiye

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 11 Oca 2015, 22:54

NISTEC yazdı:Google a nissanburada yaz çıkan sitedeki telefonu ara. Nejlet ustayı sor forumdan yönlendirdiler de, o yardımcı olur.

bende bunu yazacaktım izmir gümüş oto yu ara Necdet amca halleder, ayrıca call center gibi burada bekleyip duran birileri yok, onun için cevabınızı anında alamamanız normal, bilmeyen birisi gördüyse ne yazsın. burada herkes kullanıcı ve herkes tecrübeleri, duydukları ile amel eden insanlar, herkes herşeyi biliyr anında cevap verecek diye bir zorunlulukta yok. tüm forumlarda aynıdır.

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye
Meslek: yay segman sanayii

Mesajgönderen delipoyraz75 » 12 Oca 2015, 21:33

üstadlar bu kadar gaddar olmayın yavv :) demekki sizlerde en doğru yanıtı arıyor ki illaki sizlere soruyor nissan forumları barındıran bir site burası gidip renault,tofaş vs forumlarına derdini anlatacak değil herhalde,yardımcı olmak yerine neden en baştan sitemkar yazıyorsunuz bilmiyorsanız yazmıcaksınız yada bir fikriniz varsa yazıcaksınızki forumun bir amacıda olsun (haksızsam kusura bakmayın) yardım isteyen kişiyide olumlu düşünmek lazım.

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe
Nıssan Vanetta cargo 2,3d

Kullanıcı avatarı
duzicili61
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen duzicili61 » 13 Oca 2015, 00:23

delipoyraz75 yazdı:üstadlar bu kadar gaddar olmayın yavv :) demekki sizlerde en doğru yanıtı arıyor ki illaki sizlere soruyor nissan forumları barındıran bir site burası gidip renault,tofaş vs forumlarına derdini anlatacak değil herhalde,yardımcı olmak yerine neden en baştan sitemkar yazıyorsunuz bilmiyorsanız yazmıcaksınız yada bir fikriniz varsa yazıcaksınızki forumun bir amacıda olsun (haksızsam kusura bakmayın) yardım isteyen kişiyide olumlu düşünmek lazım.

çok teşekkür ederim duygularıma tercüman olmuşsunuz yani başım sıkıştığı için buradayım. Ben Aracı alırken parça sorunu var alma dediler bende nette her türlü parça mevcut sorun yok dedim şimdi korkuyorum bu kelimeleri kullandığım insanlar arabaya binecek ve mahcup olacağım diye telaşım ondandır :OU

Kullanıcı avatarı
duzicili61
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen duzicili61 » 13 Oca 2015, 00:27

Ben mesajı geç saatte yazdım sonradan gelen konuların altında kaybolmasın tekrar güncel olsun diye 2. mesajı yazdım yanlış anlaşıldıysa kusura bakmayın yani. Ayrıca verdiğiniz bilgiyi değerlendireceğim Necdet ustaya ulaşacağım inşallah sorunum çözülür.

Kullanıcı avatarı
NISTEC
Administrator
Administrator
İletişim:

Mesajgönderen NISTEC » 13 Oca 2015, 01:00

herkes haklı sıkıntı yok hepimiz esnafız :D

Nissan Club Türkiye

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen delipoyraz75 » 13 Oca 2015, 21:22

nıstec sana ayrıca ılımlı tavırların için teşekkür ediyorum,konu güzelleştiğine göre hepinizi selamlıyorum ve ayrıca eyer gene sıkıntı olursa bende burda bakarım senin için gereken parçaya veya parçalara yardımcı olmaya çalışırım hocam,saygılarımla...

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe

Kullanıcı avatarı
NISTEC
Administrator
Administrator
İletişim:

Mesajgönderen NISTEC » 14 Oca 2015, 01:59

delipoyraz75 yazdı:nıstec sana ayrıca ılımlı tavırların için teşekkür ediyorum,konu güzelleştiğine göre hepinizi selamlıyorum ve ayrıca eyer gene sıkıntı olursa bende burda bakarım senin için gereken parçaya veya parçalara yardımcı olmaya çalışırım hocam,saygılarımla...

Ömer de bir şey dememiş abi bilen olsa zaten cevaplardı doğru söylemiş ama küçücük bir mevzu konu bile değil.. saygılar.

Nissan Club Türkiye

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen delipoyraz75 » 16 Oca 2015, 22:53

ben ömer bey için bişey demedimki canım üstadım,demek istediğim adamın nissan aracı var ve nissan forumunda bunun hakkında bilgi edinmek istiyor doğal olarak,sizlere işi iyi bilenlere söylüyor o kişiyide anlamak lazım durumuda belirtmiş,çıkışmaktansa daha mütevazi olunabilir,demek istediğim bu sadece,ama gerçek olanıda söylemek gerekir, seni tebrik etmemin sebebi sen nasıl iyi ve ılımlı bir şekilde davrandıysan hepimiz aynısını yapmak zorundayız konu hakkında aklınızda fikir oluşmadıysa soruyu sorana detay vermesi istenir,sonra konu genişletilir,kızılmaz , terslenmez '' görmediğim şeyi nasıl sana söyliyim'' demekle hele hiç olmaz,sen görmedende bir tavsiye verip yardımcı oldun seni yine tebrik ediyorum,işin özü böyle olmaktır,konuyu uzattığım için kusura bakmayın. hepinize saygılar sevgiler...

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe

“Motor-Mekanik Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

oto anahtarı