P11 Distribütör Sorunu Yardım

Motor, yürüyen aksam ve diğer mekaniksel arızalar
Kullanıcı avatarı
fatihemresanverdi
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek: Öğrenci

P11 Distribütör Sorunu Yardım

Mesajgönderen fatihemresanverdi » 30 Eki 2015, 18:58

Merhaba arkadaşlar, bugün 98 model primera 1.6 gx aracım arızalandı. Sıcak motorda kontağı açtım marşa basmak için, motor check lambası sarı olan lamba yanıp sönüyordu bide devir saati 8bine kadar dayanıp tekrar 0'a düşüyor. Audi vb. araçlarda araç selamı gibi gösterge kalkıp iniyordu. Yalnızca devir saati böyleydi. Ayrıca kaputu açınca farkettim distribütörden çıtırdı şeklinde çok sık bi ses geliyordu. Kontağı kapattım kutup başını söktüm taktım devir saati ve check lambası normale döndü yalnız araç yine çalışmadı. Bide immobilizer sıkıntı açtı galiba anahtar takılıyken konsoldan da ses geliyordu. Anahtarı çekince ses kesiliyor. Yalnız kontak açılıp kapanıyordu dönüyordu ses yapıyordu sadece. Daha sonra bi 10 dk kadar bekleyip marşa bastım araba çalıştı. Çalıştıktan sonra kapıyı açınca far açık gibi ötüyordu araba. (Farlar kapalı iken) Şuan bütün sıkıntılar kendi kendine düzeldi. Bunu neden yapmış olabilir bi fikri olan var mıdır ? Araç daha önce distribütor beynini yaktı değişim yaptık 15bin km kadar önce. Bide araçta atiker sıralı lpg var. Araba öyle sıkıntı çıkarınca içerden tüpü kapattım bütün bu işlemleri yaparken. Çalıştıktan sonra açtım tüpe geçti.

1998 Nissan Primera GX

“Motor-Mekanik Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

oto anahtarı