Yardıım ve öneri

Motor, yürüyen aksam ve diğer mekaniksel arızalar
Kullanıcı avatarı
Myredlower
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Almera
Meslek: Sanayi

Yardıım ve öneri

Mesajgönderen Myredlower » 17 Oca 2016, 23:01

Herkese selamlar arznıza KonyAdan 2001 almera sahibi olarak katılmaktayım. Yardımlarınıza ve önerilerinize ihtiyacım var evet arkadaşlar bundan 15 gün önce aracım çalışmadı iyi bir usta arkadaşım eksantrik mil pozisyon sensörü ile beraber krank mil sensörünü değîştirdi sorun hallolmuştu. 1 hafta sürdüm aracı sonra bir park ettikten 1 saat sonra tekrar çalıştırmak istedim ama nafile çalışmadı 30 dk sonra bastım marşı aldı 3 dk sonra stop etti yine sonra 1 gün boyunca çalıştırmadım ertesi gün yine çalıştı 5 dk sonra stop etti ne benzinde ne de tüpte çalışmadı :( çekici ile ustanın yolunu tuttum konyada olanlar bilir imza nissan tamirhanesi servet usta işinin ehli önce bujilere baktı ıslanma yok yeni buji taktı enjektörleri kontrol etti kaçırms yok sonra benzin pompasına baktı basıncı iyi üst kapağı açtık triger zinciri hafif sünmüş sente ayarı yaptı yine çalışmadı tüm sigorta ve rölelere bakıldı sıkıntı yok çalışmadı :( sonra sensörlere geldi sıra her sensör kontröl edilirken eksantrik mil sensörüne elektrik gelmiyor bujilerden sağlama yapıldı evet eksantrik mil sensörüne elektrik gelmiyor. Netice olarak araç beyini ( ECU) söküldü beyinciye gitti uzun istişareler sonucu acaba diyorum ki uzun süre motor arıza lamba ışığını yakan sendör hatası beyinde bîr koruma m yaptı ustanın dediği beyin muhtemelen eksantk mil sensörüne gelen elektriği kesiyor. Yarın beyin kontrol edilecek veya tamir
edilecek sizden ricam bizim atlatığımız bir tamir var mı ya da başunıza benzer bir durum geldi mi lütfen cevap yazabilir misiniz

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Otomobil: Primera
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Re: Yardıım ve öneri

Mesajgönderen spoilerci » 17 Oca 2016, 23:38

beyinde ateşleme entegresinde arıza var. eksantrik konum sensöründen beyine giden kabloyu iyice inceleyin gövdeye bir yere temas eden açıklık oluşmuş mu. oluşan kısa devre ECM içinde tahribata yol açar. 500 tl kadar beyin masrafınız olur. hakan urgan iyi anlar nissan beyninden

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
Myredlower
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Sanayi

Mesajgönderen Myredlower » 18 Oca 2016, 00:19

Çok teşekkür ederim Çok ilgili oldu bende artık son çare beyin demiştim. Belkide uzun süre sensör hatası verdiği için beyin acaba karıştımı demiştim

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Otomobil: Primera
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 12 Mar 2016, 01:30

Eee sonuç ne oldu ki

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
charmeleon
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen charmeleon » 31 Oca 2021, 22:58

Myredlower yazdı:Çok teşekkür ederim Çok ilgili oldu bende artık son çare beyin demiştim. Belkide uzun süre sensör hatası verdiği için beyin acaba karıştımı demiştim
Benim Almerada ayni problem var şu an. Uzun süredir oksijen sensörü hatasi veriyor. sensörler 2 ay önce değiştirdim ama yine ariza lambasi yaniyor. Arabada düzensiz çalışmada var. Ecu ya yazılım atarsak bu problemi çözermi sizce?

“Motor-Mekanik Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

oto anahtarı