MEHMET USTAYA SOR (ANKARA) ARAÇ ARIZALARI TEKNİK DESTEK

Motor, yürüyen aksam ve diğer mekaniksel arızalar
Kullanıcı avatarı
AZAD
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Primera
Meslek:

Re: MEHMET USTAYA SOR (ANKARA) ARAÇ ARIZALARI TEKNİK DESTEK

Mesajgönderen AZAD » 20 Haz 2019, 09:13

gönderen AZAD » 19 Haz 2019, 20:27

hayırlı akşamlar arkadaşlar aranıza yeni katıldım. benim aracım yaklaşık 10 gün önce seyir halindeyken durdu artık çalışmadı sanayiye götürdüm ustam baktı cihaza bağladı eksantrik sensörü arızalı dedi sipariş edip aldım yan sanayi olduğu için çalıştırmadı sonra ustam eski parçayı temizledi taktı çalıştı bi 10 dakika sonra tekrar aynı durum oldu.bana orjinal parçasını bul dedi onaları takalım aracım şuanda sanayide yatıyor marş almıyor hiç 2004 model primera severek aldığım aracımdan soğumak üzereyim lütfen yardım edin aynı sorunlarla karşılaşanlar varsa bilgi versinler lütfen umarım doğru yere yazıyorumdur :E

Kullanıcı avatarı
nissancar34
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek:

Mesajgönderen nissancar34 » 29 Haz 2019, 15:28

merhaba mehmet ustam. forumda okuduğum kadarıyla herkese yardımcı olmaya çalışıyorsunuz. çok sağolun gerçekten. 2015 model qashqai 1.5 dizel aracımda 1 hafta önce yolda giderken mazot filtresi su var uyarı ışığı yandı(turun bir ışık). mazot filtresini 6 bin km önce 5 ay önce değiştirmiştim. uyarı ışığı gün içinde bazen sönüyor bazen tekrar yanıyor. sizce bu sorun nasıl hallolur? filtre yenilenmeli mi? deponun boşaltılıp temizlenmesine gerek var mı?

Kullanıcı avatarı
Önderonal
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Almera
Meslek:

Mesajgönderen Önderonal » 04 Ağu 2019, 15:10

Ustam arac almera 2002 model arac yokusta tekliyor ve bembeyaz duman atiyor neden olur

Kullanıcı avatarı
Hayati50
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek:

Mesajgönderen Hayati50 » 07 Eki 2019, 13:03

Mrb 2004 tekna 1.4 micra aldim.Söyle bir sorunum var yardimci olabilirmisiniz.
Nisan ayi gibi aldim benzinli olarak.haziran gibi lpg taktirdim.1 ay icinde krank sensoru arizasi verdi ve degistim.kasim gibi hava sogumaya basladiginda arabanin marsina bastiktan sonra calisip calismama gibi bogulma gibi sorun oluyor ve stop ediyordu.Bir kac defa denedikten sonra isinip calisiyodu.bilgisayara baglandiginda maf oksijen sensoru gibi ariza kodu verdi.sildirdim Arac sicakken hicbir problem olmuyor calismasinda calismasi super cekmeside.
Bir ustaya gittim zincir esnedi ise yapar dedi degismesi lazim dedi. Bana mantikli gelmedi bundan olsa sicakkende calismaz.Bir defasinda boyle bogularak calisirken maf sensorune giren kucuk ince hortumu cektim araba rahatladi ve normal calisti tekrar taktigimda boguldu yine.sebep maf sensoru mu?
İkincisi son yag degisimindem sonra baya bir yag eksiltti.yag kacagi veya eksozdan duman falan yok.Yagmi yakiyor yoksa subaplardami problem var.
Burdaki usta yag tahliye hortumundan atmis dedi ve kapadi eksiltmez dedi
Yag cok azkende eksilme oluyordu sebebi nedir.subap basinci normal cikti.
Bir yerde duydum sogukta 4 derece alti diyeyim calismamasi motor isi sensorunden olabilir oda diger sensorleri tetikler denildi ????
Cevaplarsaniz sevinirim. Bu arada aksaraydan yaziyorum

Kullanıcı avatarı
Mahmut421
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Cumhuriyet Savcısı

Mesajgönderen Mahmut421 » 12 Eki 2019, 23:22

Ustam Merhaba. Nissanclub'a yeni katıldım.1 ay önce qasqhai 1.6 dizel platinium premium pack araç aldım.2-3 gün sonra sabah araç çalışmadı.takviye yaparak çalıştırdık.akü bitmiş dediler.aküyü değiştirdik.aracı ilk aldığımda kontak anahtarı cebimde iken bile start stop düğmesine bastığımda araç çalışıyordu.akü değiştikten sonra anahtarı start stop düğmesine iyice yakınlaştırmadan araç çalışmıyor. Bunun nedeni ne olabilir?nasıl giderilir?cevap için şimdiden teşekkürler

Kullanıcı avatarı
alperk72
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek: Bilg müh

Mesajgönderen alperk72 » 01 Oca 2020, 21:45

Merhaba 1997 model micra gx sahibiyim aracı 2 gün önce satın aldım aldığım kişi söylemedi ancak bu sabah marş tık dedi çalışmadı gün içinde bir kaç kez yaptı marş sadece tık edip çalışmıyor vitesi p de iken aracı bir kaç kez ileri geri salladım sonra calıstı sanki şanzıman p de oldugunu bilmiyorda viteste oldugu için çalışmıyor gibi geldi bana ancak akü sağlam sizce sebebi ne olabilir

Kullanıcı avatarı
necatioztan
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: idari işler

Mesajgönderen necatioztan » 12 Oca 2020, 19:17

Merhaba, 2014 qashqai kullanıyorum. Sabah ilk çalıştırmada devir dalganıyor ve birkaç saniye sonra düzeliyor. Neden kaynaklanır acaba? Teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Mudur
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Memur

Mesajgönderen Mudur » 13 Oca 2020, 19:56

Ustam iyi akşamlar Nisa’n qashqai 1.6 dizel otomatik araç Sahibi oldum aracım 2. Kez motor arıza ışığı yaktı ilkinden bayağı sonra yaktı ilk götürdüğümde servise motorla şanzıman beyini arasında kablolarda sorun olduğu göründü 2. Kez yaptığında getirin inceleyelim Dendi sizce sorun ne olabilir teşekkürler

Kullanıcı avatarı
BlackMamba
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Oparatör

Mesajgönderen BlackMamba » 01 Mar 2020, 21:50

Merhaba.Qashqai j10 aracımla parke taşlı yollarda giderken direksyondan tıkırtı sesi geliyor sürekli neden olabilir acaba ?

Kullanıcı avatarı
hakankutlu
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: X-Trail
Meslek:

Mesajgönderen hakankutlu » 02 Mar 2020, 17:18

2014 Xtrail aracımda 1000 devir civarında iken bir sürtme sesi geliyor. Bir çok yere gösterdim kronik şanzıman sorunu diyorlar. Yetkili servis hiçbirşey yok diyor ama çok rahatsız edici. Böyle bir kronik sorun var mı bildiğiniz ?

Kullanıcı avatarı
yağızpekyiğit
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Note
Meslek: Elektrik Mühendisi

Mesajgönderen yağızpekyiğit » 04 Mar 2020, 14:16

Mehmet bey merhaba,
Note makyajlı e11 2012 1.6 otomatik tekna aracımın gösterge panalinde arka aydınlatma, sinyal yön göstergeleri, sinyal tık tık sesi, yakıt seviye göstergesi çalışmıyor. (gösterge paneli test moduna aldığımda yakıt göstergesi yükselip iniiyor çalışıoyr) Hız ve devir göstergeside normal olarak çalışıyor. Aracın diğer aydınlatmaları plaka lambaları dışında çalışıyor.Sol ön farın arkasındaki ve aracın içindeki sol alttaki sigortalara baktım sorun yok.

Saygılarımla iy çalışmalar dilerim

Kullanıcı avatarı
Mfk
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Kamu görevlisi

Mesajgönderen Mfk » 15 Mar 2020, 23:30

Ustam Merhaba
Aracımın 2014 Qaşhai j11 turuncu fren lambası aralıklarla yanıp sönüyor.
Nasıl giderebilirim varmı bir çaresi.

“Motor-Mekanik Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

oto anahtarı