MEHMET USTAYA SOR (ANKARA) ARAÇ ARIZALARI TEKNİK DESTEK

Motor, yürüyen aksam ve diğer mekaniksel arızalar
Kullanıcı avatarı
sancaktar
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek: memur

Re: MEHMET USTAYA SOR (ANKARA) ARAÇ ARIZALARI TEKNİK DESTEK

Mesajgönderen sancaktar » 15 Nis 2018, 18:02

98 model primera 2.0 se aracim var.aracin gaz pedali bazen cok sert kaliyor.ayagini sertce basinca duzeliyor.
Ozellikle arac uzun kullanirken gazdan ayagini cekip vites degistirdiginde pedal takilmis gibi kaliyor hareket etmiyor.sonra sert sekilde basinca duzeliyor.bogaz kelebegindenmi baska biseymi bilemedim.sanki bi yere takilma var ama devamli yapmiyor.
Gaz kelebegi kolunu elle hareket ettirince tik tik yaptigi bi yer var takilma burdansa degisimmi gerekir tamirati olurmu.
2- birde ozellikle motor sogukken vites degistirmelerde devir hemen dusmuyor gaz verneye devam ediyor gibi.Fikri olan ya da boyle bi sorun yasayan varmi.tsklr

Kullanıcı avatarı
mehmet2727
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek:

Mesajgönderen mehmet2727 » 31 May 2018, 11:46

merhaba usta 2015 nissan micra k13 otomotik aracım çalışıyor viteslere geçiyor ama hareket etmiyor bu neden kaynaklanır lütfen yardımcı olurmusunuz bana şanzuman da sorun olduğu söleniyor

Kullanıcı avatarı
u_sengul
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek:

Mesajgönderen u_sengul » 15 Haz 2018, 22:52

Mehmet usta merhaba,
2014 model Nissan Qashqai 1.6 dci Xtronic vites araç sahibiyim. Start - stop sonrası araç tekrar çalıştığında 4-5 saniye gaz yemiyor sonrasında gaz alıyor. Start - stop kapalı iken sıkıntı olmuyor. Sorun ne olabilir?

Kullanıcı avatarı
hsynsbs
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Pickup-Skystar
Meslek: kalite kontrol

Mesajgönderen hsynsbs » 25 Haz 2018, 17:42

merhaba usta aracım 2004 nissan skystar (manuel dizel) yolda 100 le de gitsem 50 lede gitsem fark etmiyor birden motor duruyor motor ışığı sarı yanıyor yağ ışığı kırmızı yanıyor ve akü ışığı kırmızı yanıyor. direksiyon taş gibi oluyor çok zor dönüyor. devir falan soracak olursanız fark etmiyor 1-2 arasında da oluyor 2-3 arasında da birden bire kafasına esince oluyor bazen ayda 1 kere yapıyor bazen haftada 5 kere sorun sizce neden kaynaklıdır yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

Kullanıcı avatarı
urfalı63
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Almera
Meslek: boya korumacı

Mesajgönderen urfalı63 » 26 Haz 2018, 21:45

Slm ustam bende nissan almera 2006 tekna araç var aracın motorunu rektefiye yaptık daha önce gayet düzgun çalışan aracım farları açınca 1600 de çalışıyor souk sıcak fark etmiyor akü sağlam jarz dinamosu sağlam arıza lambası yanmıyor ama arac çok yüksek r yardımcı olursanız aevınırım samsundayım

Kullanıcı avatarı
asaglam
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek:

Mesajgönderen asaglam » 05 Tem 2018, 22:41

S.a. ustam. 2011 Nissan Micra CVT var. Maalesef alırken expertize gösterdiğim halde, anlaşılamayan ve birkaç saat sonra motor lambasıyla birlikte ortaya çıkan bir problemle karşı karşıya kaldım. İlk otomatik arabam olması hasebiyle durumu anlayana kadar bir hayli zaman geçmiş ve il dışından aldığımdan dolayıda galerininde pek umrunda olmamıştı. Neyse başa gelen çekilir, sorun şu ki arabam özellikle yokuşlarda ve belli belirsiz gaza bastığımda önce gazı yemiyor gibi sonra bildiğimiz "IKINIYOR" gibi bir hal alıyor. Yeminle arabadan soğudum örneğin devir 3000 e gelince ayak gazda ise ıkına ıkına gidiyorum ta ki ayağımı gazdan çekinde devir düşüyor ve ıkınma bir müddet geçiyor. Bu durum sürekli tekrar ediyor. Motor arıza lambasını birkaç kez söndürdüler sorunu tam olarak dile getiremediler. Şanzumanı komple sökmemiz gerekiyor deniliyor. Konuyla ilgili yorumunuz olursa minnettar olurum. Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
ugurbagca
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek:

Mesajgönderen ugurbagca » 08 Tem 2018, 22:54

Kolay gelsin. 2015 model qq 1.6 xtronic skypack aracım var. Çok fazla fan sesi duyuyorum. Kontağı kapattığımda uzun süreli fan çalışıyor. Klimayı kullanmadan bile bu şekilde. Bu durum neden oluyordur veya ne yapmam gerekli.

Kullanıcı avatarı
nissanmuhibi
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek: Bilişim

Mesajgönderen nissanmuhibi » 12 Tem 2018, 21:23

asaglam yazdı:S.a. ustam. 2011 Nissan Micra CVT var. Maalesef alırken expertize gösterdiğim halde, anlaşılamayan ve birkaç saat sonra motor lambasıyla birlikte ortaya çıkan bir problemle karşı karşıya kaldım. İlk otomatik arabam olması hasebiyle durumu anlayana kadar bir hayli zaman geçmiş ve il dışından aldığımdan dolayıda galerininde pek umrunda olmamıştı. Neyse başa gelen çekilir, sorun şu ki arabam özellikle yokuşlarda ve belli belirsiz gaza bastığımda önce gazı yemiyor gibi sonra bildiğimiz "IKINIYOR" gibi bir hal alıyor. Yeminle arabadan soğudum örneğin devir 3000 e gelince ayak gazda ise ıkına ıkına gidiyorum ta ki ayağımı gazdan çekinde devir düşüyor ve ıkınma bir müddet geçiyor. Bu durum sürekli tekrar ediyor. Motor arıza lambasını birkaç kez söndürdüler sorunu tam olarak dile getiremediler. Şanzumanı komple sökmemiz gerekiyor deniliyor. Konuyla ilgili yorumunuz olursa minnettar olurum. Teşekkürler.

Merhaba,
En kolay çözüm aracınızı Nissan arıza tespit cihazına bağlatıp arıza sebebini öğrenin. Aracın vites geçişinde sorun yoksa ve şanzıman arıza ışığı yanmıyor da motor arıza ışığı yanıyorsa, problemin cvt şanzımanda olduğunu nasıl tespit etmişler? Komple sökelim diyenlere güvenmeyin, deneyip bulacaklar muhtemelen.
Hava filtresi borusunun üzerinde hava akışmetre diye bir parça vardır. O arızalanırsa devirde dalgalanmalar, sık sık stop etmeler ve rampalarda gaza bastığınızda boğulmalar olur. Bu noktaları bir gözden geçirin.

Ama özellikle Nissan arıza tespit cihazına bağlatıp arıza sebebini öğrenmelisiniz.

Kullanıcı avatarı
Udiyar
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Note
Meslek: Terzi

Mesajgönderen Udiyar » 21 Tem 2018, 21:21

2014 nissan note 1.5dci star stop devreye girmiyor gösterge panelinde kontağı açınca yanıp sönüyor akü değişti ama hala aynı ve teyp kodu istiyor kodu bilmiyorum

Kullanıcı avatarı
Udiyar
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Note
Meslek: Terzi

Mesajgönderen Udiyar » 21 Tem 2018, 21:22

Bakımı nı kaç TL ye yapıyorsunuz

Kullanıcı avatarı
Olgun Akman
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen Olgun Akman » 26 Eyl 2018, 11:34

Usta Merhaba,
2007 Almera Tekna lpgli aracım var 93000 km. Aracım aşırı yağ yakıyor duman çıkışı da mevcut. bir anda oluştu bu ancak motor gücünde çekişinde bir sorun yok.
aracımın fiziki olarak bir kazasıda bulunmamaktadır. olayı çözmek için illa motoru açtırmam mı gerekli başka bir yöntem varmı?

Kullanıcı avatarı
Mhmt
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Memur

Mesajgönderen Mhmt » 29 Eyl 2018, 17:23

Merhabalar, 2006 nissan almera 1.5 BENZİN LPG aracı yeni aldım, araçın motorundan ıslık sesi gibi bir ses geliyor bayağı gürültülü şekilde motoru kapatıp tekrar çalıştırın A ses kesiliyor arada sırada geliyor ses sorun ne olabilir?

“Motor-Mekanik Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

oto anahtarı