P12 Detaylı Temizlik

Öneriler, paylaşımlar, bilgiler ve tavsiyeler
Kullanıcı avatarı
kadirbilir81
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek:

Re: P12 Detaylı Temizlik

Mesajgönderen kadirbilir81 » 02 Eyl 2012, 23:37

gerçekten güzel bir çalışma olmuş ben de farları dıştan temizletmiştim ama iç kısımdaki islere bir çözüm bulamadım (yani farın içini açtırmak istemedim), arkada 3.stop arasını içten temizlemek için benim kullandığım yöntem şu; uzun ve ince meyve bıçağı veya daha ince bir objenin ucuna cam sil ile ıslatılmış bez veya peçete sararak o bölgeye mümkün olduğunca ulaşıp sağ-sol hareketlerle temizliyorum, pandizot zaten biraz esniyor, cam sil de etkili bir temizlik sağlıyor geriye ince bir objeye saracağınız beze/peçeteye ve sizin maharetinize kalmış.

Kullanıcı avatarı
Special52
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Memur

Mesajgönderen Special52 » 29 Haz 2016, 14:22

Merhaba bende nissan 199 special aldım benden önceki sahibi sigara çok içiyordu çam açma kapama düğmelerinin orda aşırı kir birikmiş, artık böyle takılıyor açıp kaparken kirlere oraları nasıl temizleyebilirim, sökülürmü o kapının ordaki bölme.

Nissan Primera Special Ayrıcalıktır

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 30 Haz 2016, 02:35

ben ilk aldığımda el değen ve sökülebilecek olan tüm aksamı söktüm parçaladım elektronik kısımlarını ayırdım. leğene doldurdum. sıcak su+pril+diş fırçası ile yıkadım kuruttum silip topladım. iç halıları koltukları halı yıkama makinesi ile yıkadım. tavanı sildim( tavan döşemesi sarktı siz yapmayın) sökülmeyen kısımları da önce Sonaxın sıkınca köpüren beyaz bir köpüğü var ondan vardı göğüs ve kapı iç döşeme plastiklerini onun sildim sonra prili sıcak suya söktüm köpürtmeden bezle sildim. ( ekranın oradan su kaçmış teyip bozuldu suya dikkat edin.) ama araba pırıl pırıl oldu.

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

“Boya Koruma ve İç Temizlik” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

oto anahtarı