Müzik Sistem

Ses ve Görüntü Sistemleri Hakkında Detaylı Bilgiler
Kullanıcı avatarı
mcengiz1982
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Primera
Meslek: bilgi işlem

Re: Müzik Sistem

Mesajgönderen mcengiz1982 » 22 Şub 2014, 12:27

zaten arka sokette iki faz giriyor teyibe biri devamlı biri kontak 1den.bir düşünce akü ömrü zayıfladığında kontak açınca yada marşa basınca voltajdaki dalgalanmadan direk faz kesintiye uğruyor ve teyp içindeki kondansatörlerde şişmiş olduğundan bu hata oluşuyor.ne yapılabilir dersen ; direk faz kablosu kesilip araya yüksek amper bir diot ve 24v civarı 2200mF kondansatör takılır dalgalanmalar önlenebilir .bir elektronikçiye danışın incelesin tavsiyemi denemeye ehliyetli kişi karar versin.öncesinde sağlam bir akü ile deneyebilrsiniz aracı bakın bakalım aynı hata verecekmi.

Nissan aşkı ile...
http://alfaelektrik.net

Kullanıcı avatarı
1yuzyl
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: güvenlik

Mesajgönderen 1yuzyl » 22 Şub 2014, 15:30

evet kardeş akü sıfır akü dünde ölçtürdüm gayet iyi ama burada g.gönültaş var o dalgalanma etkilemez diyor hata cd çalardan kaynaklanıyor diyor zaten cd alıp vermede baya zorlanıyor başka cd ile arkadan itersem ya çalıyor yada içinde kalıyor sonra yine cd yardımıyla çıkarıyorum cd çaları çıkardım şimdi servisine göndercem o bi yapılsın gelsin en azından çalmaya başlasın sonra yine yaparsa başka şeyleri deneyeceğim ama sonunda ben galip geleceğim önerilerin için çok teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
1yuzyl
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: güvenlik

Mesajgönderen 1yuzyl » 22 Şub 2014, 15:33

birde araç anahtarı tanımıyor olabilirmi acaba imbobilizer varmı acaba benim arabada aklıma o geldi anahtarı tanımazsa araç yaparmı acaba hani anahtar girince yapıyor sadece secureyi yani güç verince senin tahmininde aklımda.

Kullanıcı avatarı
mcengiz1982
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: bilgi işlem

Mesajgönderen mcengiz1982 » 03 Mar 2014, 17:08

araç anahtarı tanımaz=araç çalışmaz; olması gereken diye biliyorum.Ancak o kısımla alakalı çokta bir bilgim yok maalesef.10 metreden uzaktan kumanda çekiyorsa pili yeterlidir diye düşünüyorum.neyse bilmediğime çokta sallamayayım :D

Nissan aşkı ile...
http://alfaelektrik.net

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 03 Mar 2014, 19:47

teyp sistemi hiç bilmediğim bilmek istemediğim ve sevmediğim bir konu. ama kontak anahtarını taktığımız anahtar yuvasının üzerinde bir kutucuk var o nu yerinden ayırdığınızda motor çalışmıyor. kablosunu ve bağlantılarını ayırmadan sadece anahtar yuvasından uzaklaştırmak yetiyor.

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
BORABAY06
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Note
Meslek: KAMU

Mesajgönderen BORABAY06 » 19 May 2014, 00:28

Adınız: Bora
Yaşadığınız Şehir: Malatya
Mesleğiniz: Memur
Otomobiliniz: Note 1.6 tekna otomatik

Kullanıcı avatarı
kkaaffkkaass
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: memur

Mesajgönderen kkaaffkkaass » 07 Ağu 2014, 17:21

1yuzyl kardeş sen n yaptın bu cd çalar işini tamirciye gönderdim demişsin tekrar taktıktan sonra aynı hatayı yaptımı bide sende başka bi teyp varmı takılı aracın üzerinde

“Ses ve Görüntü Sistemleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 24 misafir

oto anahtarı